Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyarok miért köszönnek...

A magyarok miért köszönnek egymásnak akár napi 25-ször is?

Figyelt kérdés

Bárhol vagyok diákmunkán vagy rendes munkán mindenhol ezt tapasztalom... egyszer köszön reggel aztán ha sokáig nem látják egymást akkor is minimum egy olyan arckifejezést vágnak egymásra mikor szembemennek egymással ami azt jelzi,hogy minden oké,mizu,stb. ( legalábbis ezekből az arckifejezésekből kb ezt lehet leolvasni ) Most apám cégébe dolgozom és az is kérdezi,hogy mért nem köszönök a munkásoknak. Kérdezem tőle mi a francnak köszöngessek naponta többször ? Egyszer reggel meg egyszer munka végeztével mikor mindenki megy a további dolgára. De szerinte ez tiszteletlenség ha még csak nem is bólintok amikor napközbe is látom őket. Kérdezem tőle minek bólintsak ? De arra már nem válaszol.. dolgoztam külföldön ott se jellemző ez. De itthon sokan ezt csinálják. Én meg rühellem.


24/f


2016. jún. 18. 21:57
 1/9 Inessential ***** válasza:
82%
Ez jó kérdés.
2016. jún. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nem tudom
2016. jún. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Ha nem így lenne, akkor az lenne a baj. A bunkó magyarok miért nem köszönnek lenne a kérdés.
2016. jún. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Munkahelyröl beszélsz. Átlag napi 8 ora. 25 köszönés azt jelentené, hogy kb 20 percenként köszöntik egymást. Nem tudom hol tapasztaltál ilyet? Határozott kétségeim vannak a szöveged realitását illetöen!
2016. jún. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Csak a jóarcok köszönnek sokat 😅 pacsi

Amúgy nem tapasztaltam ilyen sehol, hogy egy nap alkalmával kettőnél többet köszönnénk egymásnak (max feledékenységből)

Az meg, hogy úgy megyünk el egymás mellett, hogy mosolygunk egyet vagy felhúzzuk a szemöldökünk vagy bármi, szerintem tök normális és közvetlen dolog, ha nem olyanok a kollegák, hogy legszívesebben szóba sem állsz velük. Ez hozzá tartozik a munkahelyi légkörhöz és igen, pozitív irányba mozgatja.

2016. jún. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A munkahelyemen van vagy 200 dolgozó rajtam kívül. Eszembe sincs strigulázni, hogy kivel találkoztam már a nap folyamán, és kivel nem. A munkám meg van annyira fontos, illetve én vagyok annyira felelősségteljes, hogy arra figyelek, amire kell, nem pedig azt mantrázom magamban, hogy kinek nem kell ma már köszönni. Bunkó meg nem vagyok.
2016. jún. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
voltál e már más országban is, vagy csak úgy az emberről beszélsz úgy mint magyar?
2016. jún. 19. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ja most nézem, nos én ezt nem tapasztaltam, hogy különbség lenne
2016. jún. 19. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk a műhelyben első nap ki lett adva utasításba, hogyha valakivel aznap még nem találkoztál, akkor annak köszönni kell! Ha bemész egy helyiségbe ahol vannak emberek, akkor is köszönni kell.


Ez egyébként egy elég kellemes légkört teremt nálunk.

2016. jún. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!