Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért köszönnek...

Az emberek miért köszönnek egymásnak kiránduláskor?

Figyelt kérdés
Megy az ember az erdőben, vagy kijelölt túrista útvonalon, a szembejövő idegen köszön neki. Ez miért van?

2015. júl. 11. 20:38
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Illem?
2015. júl. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

Vannak olyan helyek, ahol idegeneknek is illik köszönni. Pl. egy folyóson, egy liftben, egy lépcsőházban.

Turista útvonal sem olyan, mint egy utca, nincs tele emberekkel, így amikor elhaladnak egymás mellett, akkor köszönnek.

2015. júl. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
46%
Mondjuk, mert ez természetes?! Egy kisvárosban lakom, ahol mindenki mindenkit ismer, de még a szomszéd sem köszön. Valószínű, hogy nem vagy hozzászokva az ilyenhez. Ebben nincs semmi különös.
2015. júl. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Folyosó, lift rendben. A kisvárosokban én is egyre jobban hallom, tapasztalom, hogy ma már "nem szokás" köszönni. Viszont ezt a kirándulóhely dolgot eléggé álszent dolognak tartom, mert az ottani köszöngetők 100%-a tuti, hogy más szitu bán nem lennének ilyen illemtudók.

Ma egy stációdombon jártam és az összes fiatal köszönt. Fura és álszent dolog. Szerintem.

2015. júl. 11. 20:53
 5/9 anonim ***** válasza:
Én se értem, a 15 éve itt élő szomszédom nem bír köszönni, de a kiránduláson a 2 másodpercig látott vadigen köszön. De csak akkor köszönnek mikor kevés ember van, ha sokan vannak egy helyen akkor senki sem köszön.
2015. júl. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%

4: Szerintem nem álszent. És nem szép tőled, hogy nem is ismered őket, de elkönyveled, hogy tuti, hogy nem is ilyen illemtudóak máskor.

Én nagyvárosban lakom. Itt az utcán nem köszöngetünk, de máshol, folyosó, stb. igen. Turista útvonalon is.

Egyszer egy kisvárosban voltam munka miatt. Tök idegen emberek jöttek velem szemben az utcán és köszöntek. Nem tartottam álszentnek, fura volt, de jól esett.

2015. júl. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%
Mivel az erdőben ritkán találkozunk emberrel, ezért köszönünk. Városi főutcán ez lehetetlen, mert be se csukhatnánk a szánk. Az is benne van, különösen teljesítménytúrázóknál, hogy félig meddig sporttárs is a szembejövő. Nem szeretek köszöngetni, de ez pont nem zavar, nem látom álszentnek.
2015. júl. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
58%
Ösztön. Nem szoktam az utcán köszöngetni, de ha meglátok egy embert az erdőben gondolkodás nélkül köszönök, általában ők is velem egy időben
2015. júl. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
82%

Mert az erdő templom, amikor kirándulsz, akkor pedig a természethez imádkozol... Azok az emberek akik az erdőben a természetben vannak, megosztják veled ezt az imát, ezért köszönünk. De aki számára ez túl nyálas annak azt tudom mondani, hogy azért, mert ez egy íratlan szabály. Vannak helyek, ahol illik köszönni idegeneknek is. Például falvak, ahol mindenki ismer mindenkit, és ha te idegenként vagy ott, akkor is célszerű köszönni, vagy egy egyetemi kollégium, vagy az erdő...

Egyébként vicces, hogy a sok primitív bunkó mindenkit lepontoz, aki szerint illik köszönni az erdőben. Tudom manapság a bunkóság, és a tiszteletlenség a divat. Még jó, hogy az ilyen embereknek nincs igényük a természetre.

2015. júl. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!