Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan szabadulhatok meg az...

Hogyan szabadulhatok meg az utálattól, gyűlölettől? Hogyan bocsássak meg?

Figyelt kérdés
Van egy ember, akit nagyjából ok nélkül utálok. Nem akarom utálni, hiszen semmi rosszat nem tett. Évekkel ezelőtt volt olyan, hogy megbántott, de nem szándékosan, azóta béke van közöttünk, mégsem tudok rá igazi barátként tekinteni, szívem mélyén még mindig gyűlölöm őt, és nem tudok neki megbocsátani. Semmi értelme, hogy haragudjak rá, mégsem sikerül a megbocsátás. Szeretni akarom, mint barátot. Mit tudnék tenni, hogy ne utáljam őt?

2016. jún. 20. 16:15
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

Mit szövegedben leírtál csak egy régi régi és nagyon pici része.

Mellette több mint 99%ban szereted és csak emberileg utálod akaratlanul.

Ha tudatosítod, nincs miért utáld el fog múlni. Csak gyakorold ezt.

Fő kérdésedre válaszolva, tudnod kell, mikor utálsz valakit, egész lényét utálod, pedig csak emberi mivoltában vannak dolgok amik okot adhatnak rá s azok is csak alacsony szintű felfogásban.

Ha valaki ilyenre ad okot, csak sajnálhatod miatta, mert ilyen alacsonyan tart.

Megbocsájtásnak semmi értelme. Akkor jó ha nem létezik. Ha mindenért csak sajnálsz mást s picit magad, mert veled történik, nem jut egyén olyan helyzetbe ahol bocsánatod kell neki. Persze tanulsz belőle, de sose kell majd bocsájtást kérnie.

Ha több kell vagy bármi, írj rám.

2016. jún. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%
Magadat mergezed vele egyreszt. Masreszt pedig mindenki Isten gyermeke. Senki nem er tobbet a masiknal. Amikor ot gyulolod, akkor valajoban onmagad egy reszet.
2016. jún. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#2: igen, azt tudom, hogy a gyűlölet rossz. Pont ezért kérdeztem, hogy hogyan tudnék tőle megszabadulni, mert nem akarok senkit gyűlölni, főleg nem ok nélkül.
2016. jún. 20. 19:57
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

szerintem pedig nem rossz a gyűlölet.

a gyűlölet az egyik legmotiválóbb hajtóerő és az egyik legjobb tanító is.

mérlegelj a szerint,hogy ez az illető mennyire hasznos az életedben.

ha nincsen belőle semmiféle hasznod,sőt még irritál is,akkor nincsen szükséged rá.

2016. jún. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mar válaszoltam. Miert nem irsz ram megújítás helyett?
2016. jún. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%
mert téged is gyűlöl:)
2016. jún. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Red Vixen: én nem neked írtam, hanem kettesnek.

#4: mondtam, hogy már semmi baj nincs, egyikünk sem árt a másiknak, sőt, próbálunk egymáshoz közeledni (mármint nem szerelmileg, hanem barátilag!!!). Már réges- rég béke van közöttünk, de még mindig nem tudtam neki teljesen megbocsátani, amiért évekkel ezelőtt nem volt kedves hozzám.

2016. jún. 25. 00:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!