Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet megszabadulni a...

Hogyan lehet megszabadulni a gyűlölettől és más rossz érzésektől?

Figyelt kérdés

Családban iskolàban mindig mindenki szìdtak társaim szüleim és talá emiatt ragadt rám.

És nap mint nap érzem ezeknek a negatìv érzésrknek a lehùzò erejét. Ha alapbol jo kedven is va egy fél megjegyzés elég valakitől az utcárol mondjuk és már egésznap rosszkedvem van.

Szòval jòkedvem hogyan őrizzem meg másszòval amit nehezen érek el



#gyűlölet #jòkedv
2014. okt. 5. 15:32
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Én évek óta nem tudok megszabadulni tőle. Próbálok együtt élni vele. Ha van ötlet én is szívesen várom.
2014. okt. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
41%
Megoldani kell. B@sszál ki mindegyikkel és utána már nem fog emészteni a gyűlölet.
2014. okt. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az a "baj" hogy amit mondani tudok, olyan valami, aminek kapcsán tudom sokan azt gondolják, hogy na ez is csak valami hülye, aki mesevilágban él a képzelt barátaival, vagy hogy valamifajta szarkazmus szándékával mond ilyet az ember, miközben valaki valamilyen valós segítséget szeretne kapni az ilyen jellegű (vagy tkp. bármilyen) probémájára.

Mégis ennek ellenére is csak azt tudom mondan jó szívvel, hogy imádkozz ezért, amit szeretnél. Azért, hogy megszűnjenek benned ezek a rossz érzések. Még ha nem is hiszel Istenben, mégis talán adj egy esélyt neki, hogy beléphessen ilyen módon is az életedbe és segíthessen. Kérd hittel, de legalább próbáld úgy kérni, hogy ha van, hát változtasson rajtad, az érzéseiden a szeretetével. :)

2014. okt. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Erre én is kíváncsi vagyok.


Én megoldani a problémáimat sajnos nem tudom. A szüleim fenyítettek, vertek rendszeresen, ócsároltak. Soha semmi nem volt jó. A tanáraimtól is csak a bántást kaptam a személyemre vonatkozólag, az osztálytársaktól is, holott nagyon jó tanuló voltam, később több diplomát szereztem...


már rég felnőtt vagyok, de annyi gyűlölet van bennem és utálat. Pont úgy vagyok, mint te kérdező: ha látok valami rosszat, vagy hallok egy megjegyzést, szinte 100%, hogy egész nap rossz kedvem lesz... próbáltam változtatni, de mindig az a helyzet, hogy jobb kedvre derülök nagynehezen, és jön 1 órára rá a következő bántó megjegyzés...


a partneremtől, a szüleimtől, a nagyvilágtól...


van, aki ezen tudott változtatni? Tudom, amíg belém rúghatnak, addig belém is fognak...de nekem már nincs erőm felkelni :(

2014. okt. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Vedd körbe magad szerető emberekkel. Nem kell sok, sőt. Elegendő 2-3. Hidd el, csodákra képes.

Ha van egy számodra olyan hely, ami a béke, a nyugalom és a szeretet szigete, akkor az tényleg óriási dolgokra lehet képes.

Jó, ezt most nem kell ilyen cukormázasan elképzelni, mint ahogy leírtam, de ez a lényeg.

2014. okt. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
sajnalom hogy nehez neked/nektek. de egyutterzek. tudom milyen. muszaj megvedeni magad. senkibe nem lehet bizni ez egy illuzio. latod, a sajat csaladod is igy banik veled, akkor mit varjunk? menedeket kell talalnunk onmagunkban, nem szabad elsorvadnunk ezek miatt. a feszultseget levezetni. en sose beszeltem csunyan, de muszaj, mert ha ez sincs, akkor mindent nyomjak el magamba? hagyjam mindenkinek es minden szarnak korulottem hogy elnyomjanak ujra meg ujra? hat nem fogom hagyni. en sem vagyok tokeletes, de annyi meltatlan szaremberrel talalkoztam es annyi volt korulottem- akiktol probalok megszabadulni orokre- hogy nagyon nehez felejteni.de menni fog ha akarod. kerulj ki ezek kozul. a lelkedben teremts egy helyet ahol csak te vagy. setalj,hallgass zenet, nezd a holdat a csillagokat, sirj ha kell,legyel oszinte, mond meg annak aki egy paraszt hogy takarodjon. es sose felj,mert jora fordul minden. nem eshet orokke...es az elet visszaadja a nyomorultaknak akik bantottak majd ezt...nem kell neked visszaadni, visszakapjak. te csak kulonulj el toluk amennyire lehet, szakadjanak le rolad. es jobb fog jonni meglatod. masabb emberek, masabb elet, csak te legy onmagadban eros. ez a lenyeg es lepj at rajtuk meg a multon is. nem meltok hozzad
2015. febr. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!