Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon lusta vagyok tanulni,...

Nagyon lusta vagyok tanulni, de holnap vizsgázok?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy irtó lusta vagyok tanulni. Pedig csak 2 A4-es lapot kéne megtanuljak (szóról szóra, sajnos) , viszont én így nem tudom megtanulni. Sajnos nem magyarul van, így megfogalmazni sem tudom a saját szavaimmal.

Reggel 6 óta csak bámulom a lapot, de semmi nem maradt meg belőle.

Nincs akaraterőm, nagyon unom... Valami tipp, hogy kicsit több kedvem legyen a tanuláshoz?



2016. jún. 26. 08:51
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Az önszorgalomnak már ki kellett volna alakulni nálad. Ezt mi már nem tudjuk beléd sujkolni. Ha nincs akaraterőd,és önszorgalmad megette a fene. Kényszerrel tanulni nem lehet. Sőt semmit nem lehet kényszerrel. Le pontozhattok az őszinteségért,de ez az igazság. Ha magad elé teszed az A/4-es lapot egy hétre,és nincs kedved,és szorgalmad,akkor soha nem tanulod meg. Sebaj,majd sodródsz az árral a későbbiekben. Tudod 3 gyermekem van,3 különböző karakter. Egyformán imádom őket. De.... A legnagyobb már lassan felnőtt,és igen van önszorgalma akaratereje.Nyelvvizsgái ,és ha hiszed ha nem heti 38 ezret keres diákként.4-6 óra munkával. Másik két gyermekem önszorgalomhiányos mint te. Persze később ők is fognak melozni. Kérdés ki mennyiért. Lehet élni pár száz ezerből is,és 70 ezerből is. Ki mint veti ágyát,úgy alussza álmát. Vagy ki nevet a végén. Valaki most lazsál diákként,hogy nincs kedvem tanulni,meg tanuljon a fene stb.... Valaki meg most nyomja a tanulást diákként,és később egy irodában légkondi mellett mereszti a sejhaját. Évi 2-szer nyaral. És akkor ő röhög. És nem fog azon gondolkodni,mit adok a gyereknek enni... A többit gondold hozzá,és remélem megjön az önszorgalmad. Vagy nem...
2016. jún. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Ne is tagadd utolsó, hogy ki a kedvenc
2016. jún. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
40%
Látod,nincs kedvenc. Csak a jövőjét látom mindháromnak. De a ragaszkodásom kihez nagyobb? Nem a legnagyobbhoz. Tévedtél.. Inkább a középső gyermekemhez. Ő a leglustább a tanulásban,viszont bármiben segít,és számíthatok a segítségére. Legyen beszélgetés,vagy munka....
2016. jún. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ

De nagyon nem tudott ez sem meghatni valahogy.. De azért köszönöm szépen, tényleg :)

Elegem van hogy semmihez sincs kitartásom, annyira unalmas már az életem, céljaim sincsenek..

Utolsó, valószínüleg nincs kedvence a gyerekei közül az elsőnek. Csak büszkébb rá, mert már diákként többre viszi, mint egyes felnőttek :)

2016. jún. 26. 09:29
 5/10 anonim ***** válasza:
Miféle tárgy az, amit szó szerint kell megtanulni? Idegen nyelven jársz egyetemre?
2016. jún. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%

#1 akkor is tapsikolj és örülj, ha a sokat tanuló, jól kereső gyereked majd elqrvázza meg eldrogozza a légkondis irodában megkeresett pénzét... mondhatod, hogy nem így lesz, de erre nem leszel hatással.


Nézzük az én példámat, én jól tanultam, több szakmával rendelkezem még sincs munkám, sem jó fizetésem. Aki csoporttársam volt és érettségin megbukott, majd nem tett le semmi szakmát, a saját cégében dolgozik, és csak az autója többet ér mint a családom össze vagyona.


Erről ennyit.

2016. jún. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

5-ös: Romániában lakok, 8. osztályos vagyok. Holnap lesz egy úgynevezett "képességvizsga" országos szinten, és tőlünk, magyaroktól is anyanyelvi szinten kérik a román tananyagot.

Két leckét nem tanultam meg, kb 50 közül, és ebből a kettőből valamelyik tuti benne lesz majd a dolgozatban.

Tegnap is "tanultam" , de semmi maradt meg. Ma direkt hajnalban keltem (olyankor tudok a legjobban tanulni), mióta felkeltem tanultam, de feladtam. Egyszerűen nem megy ez nekem.

2016. jún. 26. 09:42
 8/10 A kérdező kommentje:
Kérlek, ne veszekedjetek, nem azért írtam ki a kérdést. Majd kiderül, hogy mi lesz az egyes válaszoló gyerekéből.
2016. jún. 26. 09:43
 9/10 anonim ***** válasza:
72%
Az életednek a kovácsa te vagy. Te rontottad el. 3 egyetemi végzettséggel is lehetsz alkesz,vagy drogos. Itt a kérdés nem erről szolt,hogy te hogy rontottad el az életed. Vagy hogy a bukott csoporttársad milyen cégvezető. Sok ember iskolai végzettség nélkül bizniszel,és akár 50-100 millás házban lakik,mert van egy jól menő kft-je. Valaki8 meg több diplomával ázik a porban,mert drogos. De a kérdés nem ez volt. Az életet te irányítod. Én soha nem drogoztam,nem ittam, és lám élek. Az meg hogy ki csajozza el a pénzét azt nem tudom. Akinek ilyen a hajlama,az szegényen is megcsinálja. Nem önszorgalom függő,hogy ki drogozik vagy ki költ lányokra
2016. jún. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Próbáltál már úgy tanulni hogy hangosan olvasod fel sokszor? Én szoktam így,mkkor nagyon lusta vagyok, és persze, nem tanulod meg így az egészet de hamarabb eszedbe fog jutni.
2016. jún. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!