Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudok tanulni?

Miért nem tudok tanulni?

Figyelt kérdés
Holnap megyek érettségizni, egy tételt nem tanultam még meg és nem a lol miatt esetleg, hanem eleve képtelen vagyok nekiállni tanulni, borzalmas roossz érzés tör rám, ha el is kezdem és inkább az életemen gondolkodok, szóval képtelen vagyok tanulni... valami ötlet, hogy miért?

2016. jún. 19. 15:21
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem is vannak olyan osztálytársaim, akik egyszerűen nem tudnak tanulni, de mondjuk ők meg is buktak.

Azt mondják, hogy azok akik nem tudnak tanulni, értem én, hogy pl 15 oldalas elemzéseket, vagy akarmilyen tantárgyat, lehet, hogy az valami munkában jó.

Vagy gyakorlatban, én azt tudom javasolni, hogy keress valamit, amibe úgy érzed jó vagy, és akkor megnyilvánul tehetséged, tudásod. Tedd fel maagdba a kérdést, hogy mire vagyok jó, és csinálj egy listát, hogy ebbe vagyok jó, ebbe kevésbé, vagy tölts ki valami teszteket, aminek a segítségével rájöhetsz teheségeidre, adottságaidra.

2016. jún. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, elmentél-e már, de lehet, hogy ha neked nem, másnak hasznos lesz. Irodalmat ne tanulj, azt válaszd ki, hogy mit fogsz leelemezni, és nagyjából eleve emlékszel rá, ott lesz 45 percet újraolvasni. Nyelvtant és törit úgy tanuld, hogy elolvasod, és megpróbálod a logikáját megérteni. Ha megvan a logika, mész tovább, és ha végeztél egy blokkal, a logika alapján megpróbálod felidézni. Semmi magolás. Ott lesznek a források és az atlasz, ha van háttértudásod, sima ügy az egész. Idegen nyelvet vagy beszélsz, vagy nem.

Én múlt héten voltam, és majdnem maxpontos lett az összes szóbelim, 40 pont alatt pedig semmi sem volt, két napot készültem a magyarra meg a törire, mert előtte emelt szóbelijeim voltak (az egyik ott is 44, a másik 46 pont lett, de azokra többet készültem). Nagy szükség volt ezekre a pontokra, és a hajrában egyszerűen könnyebb tanulni, mert nincs lelkiismerete az embernek mással foglalkozni, csak el kell szánni magadat, azt mondogatni, hogy "most utoljára, mert mindjárt vége van". Amúgy se voltam okos töriből, és most már kuka is az egész. Egyszer az életben jó volt megtanulni.

Valószínűleg amúgy azért nem tudsz tanulni, mert a tétlen görcs állapotában vagy, nem tudom, hogy volt-e emelt szóbelid is, de például engem az lehozott az életről, sőt, az írásbelijeim után nagyon le voltam lombozva, és azt se tudtam, hogyan tovább. Valószínűleg a stressz meg a hónapos hajtás után kiégtél egy kicsit, de ez olyan, mint az edzés, hogy a holtpont után jön a legjobb rész, amikor elkezd jólesni, és utána már le se tudsz állni, ahhoz viszont először el kell jutni a holtpontra, ugye. Én drukkolok neked. :) Ja, és érettségin cukormentes ízesített üdítőital, cukor és koffein. Ez a kombó csinált nekem ötöst matekból, olyat csinál az agyaddal, hogy az zseniális (főleg, ha amúgy nem vagy hozzászokva a koffeinhez).

2016. jún. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Egy lusta ember vagy, aki most döbbent rá, hogy mennyi időt és energiát pazarolt el a lényegtelen dolgokra, most meg idegeskedsz.


De fogadnék, ha megbuksz akkor a tanár egy büdös csicska volt, és direkt szemétkedett, hogy megbuktathasson :)

2016. jún. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hármas, én meg arra fogadnék, hogy sok a stressz, és azért vagy ilyen gonosz. Okés, de ne kívánj már látatlanban ilyet egy embernek, hát uramisten már.
2016. jún. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én felkészültem az érettségire egy előismeret nélküli tárgyból, és láttam, hogy olyanokat rugdosnak át előttem, akik nem tudják, hogy az atlaszban külön van éghajlati és domborzati térkép. Meg akik megbuknak matek pótló érettségin istenem, akkor 12-be hogy engedték?


Ne nevettess már az ilyen álszent dumákkal..."jajj, nem ismered, biztosan van valami jó oka arra, hogy nem tanult" semmi

2016. jún. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondta neked egy szóval is, hogy megbukott? Most érettségiztem én is, és majdnem meghaltam a fáradtságtól a végén, középszintre alig tanultam, mégis ötös lett minden. Te meg izélsz, hogy tuti meg fog bukni, hát ez kegyetlenül demoralizáló. Te mit éreztél volna, ha a valaki az érettségid napján közli veled, hogy meg fogsz bukni, miközben csak arra vagy kíváncsi, hogy hogyan tudnád motiválni magadat a tanulásban? Egyáltalán miből veszed olyan biztosra, hogy van esélye megbukni? Én pl nulla pontos szóbelikkel is átmentem volna mind a hat tárgyamból.
2016. jún. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mikor mondtam egy szóval is, hogy "úgyis megbuksz" "meg fogsz bukni"? Te mégis miről beszélsz haverom?


Csak példákon keresztül érzékeltettem, hogy csak azokat buktatják meg egy szaros érettségin, akik tényleg 0 tudással mentek be. Szövegértés mr.magyarötösdeperszenemkészültél kappa

2016. jún. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Miss, és tényleg nem mondtad, de folyton a bukást felhozni nem elegáns. És tényleg nem készültem, és 90 százalék lett, szóval nyeljél sünt. :D
2016. jún. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Meg ha csak úgy sztorizgatásnak hoztad fel, akkor meg a kérdéshez nincs semmi köze, legalábbis az én szintemnek már egy cseppet meta.
2016. jún. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
hah, a törim 59 pontos lett, és nem, nem buktam meg. Köszönöm azok segítségét akik nem demoralizálni és degradálni jöttek, hanem tényleg segíteni :)
2016. júl. 21. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!