Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van még rajtam kívül olyan...

Van még rajtam kívül olyan ember, aki utálja a konkurálást/rivalizálást/állandó pörgést?

Figyelt kérdés

Sajnos pont olyan pályát választottam (IT szektor), ahol elengedhetetlen az állandó fejlődés/törtetés/alkalmazkodó képesség, így a mentalitásomból kiindulva nem tudom mire számíthatok majd ha esetleg sikerül lediplomáznom. Viszont én sosem voltam az a "mindenkinekmegmutatomhogyénvagyokalegjobb" típusú ember. A mostani tanulmányaimat is elég lazán veszem, nem is sikerül minden gördülékenyen. Középiskolában is csak az érdekelt, hogy legyek legalább egy erős közepes diák. Azt sem értem, hogy az emberek miért méregetik a p*cs*ket. Enyém a jobb autó, nekem van több fizetésem, nagyobb izomtömegem. Pfff.

Az ilyenkor gombamódjára szaporodó, fb-n diplomával szelfizgető egyénektől meg egyenesen kiráz a hideg.

Persze biztosan van bennem nem kevés irigység, mert a motiválatlanságom mellett nem is úgy halad a karrierem, ahogy kellene, de akkor sem értem, hogy miért csak ezzel a pörgős/hajtós életmóddal lehet érvényesülni. Legszívesebben elmennék Indiába és az egész életemet hinduként a Gangesz partján tölteném vagy elmennék Afrikába önkéntesnek.



2016. júl. 6. 15:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Van.
2016. júl. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

utálom. Versenyből feltornásszák magukat hogy elmondhassák ők igen is letettek valamit az asztalra meg ők a legnagyobbak, és ezt várják el más emberektől.. Én az ilyet semmibe veszem, lenézem.

Ugyan ez nőknél, sok nőnél, betanul 3 nyelvet profira de mi a jó ...ért ha nem veszi hasznát, minek ? és akkor ő ezt büszkén mutogatja, mondván csak olyan emberrel foglalkozik aki ugyan azt elérte. aminek kb 100:1 aránya

2016. júl. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, van. Engem is hidegen hagy az ilyesmi, ha pedig bele vagyok kényszerítve (pl. munkával kapcsolatban), akkor fáradt, ideges leszek. Amúgy maximalista vagyok, de magamhoz szeretem mérni saját magam, nem másokat nézni, vagyis nem ilyen szinten. Bennem is van azért egy minimális versengési szellem, de a törtetés nem az én világom. A diplomás szelfizések mondjuk engem nem zavarnak. Büszke rá, de az még nem jelenti azt, hogy le akar nyomni másokat. A hobbimhoz kapcsolódó képeket én is ki szoktam tenni, szimpla elégedettségből, büszkeségből. De ha máshol látok hasonlót, nem érzem, hogy nekem feltétlenül jobbnak kéne lennem nála. Ha tényleg jobb, profibb a munkája, az inspirál, de ennyi.
2016. júl. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
akkor irány india ppp
2016. júl. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is utálom. Hosszútávon tönkre is teszi az embert. Válassz vmi nyugisabb melót.
2016. júl. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, ha nem társulna az esetek döntő többségében egoizmussal, akkor nem is érdekelne. Nem lehet mindenki egyforma. Viszont ez tényleg nagyrészt a nők "játszótere", akik képesek a társkeresést a pasi karrierjével is összemosni. Én egy közgázszakos tipikus "kihanénnem" okostojás csajjal ismerkedtem, de amikor szóba került, hogy még nem dolgoztam cégnél, csak sima hallgató vagyok, egyből azt szűrtem le a metakommunikációjából, hogy nem vagyok hozzá méltó csak egy lusta semmirekellő, ami viszont nem igaz. És valóban, az tényleg röhejes, amikor valakinek bejön minden, qrva okos és befut egy nagy karriert, azután pedig a többieknek papol a magas lóról, hogy "Lehet utánam csinálni" és "Csak akarat és szorgalom kérdése". Utána pedig még én érzem magam gyépésnek.
2016. júl. 6. 15:43
 7/7 anonim ***** válasza:
en nem. engem baromi jo erzessel tolt el, ha tudom, h jobb vagyok masoknal. mindenki mas. valakit a versenyszellem motival es visz elore, valaki meg leall egy szinten.
2016. szept. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!