Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van állandó bűntudat és...

Miért van állandó bűntudat és rossz ember érzetem?

Figyelt kérdés

Olyan életben van, amiben semmiben sem szenvedek hiányt, sőt.

Tökéletes megfelelek, hibátlanul teljesítek a kötelességeimben.

Szabadidőmben filozófiával és pszichológiával szeretek leginkább foglalkozni.


Nem biztos, hogy mind kapcsolódik a témához.

Állandóan úgy érzem mégis, hogy rossz ember vagyok. Hogy rengeteg hülyeséget elkövetek és mindig, a legapróbb részletek miatt is bűntudatom támad.


Egyszerűen nem bírom elkövetni a múltban elkövetett 1-2 hibámat, amibe majdnem mindenki beleesik élete során és ha jön valami kis rossz a dolgokra, már szinte depressziós leszek.


Nem mindig merem kimondani a rosszakat az emberre, ha megteszem rögtön bűntudatom lesz, ha meg nem mondom ki, feszült vagyok.


Mi lehet ez és mit tehetnék?


2015. ápr. 11. 18:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Mert gyenge vagy lelkileg, ergo nem vagy pszichopata.
2015. ápr. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kicsit bővebben ki tudnád fejteni?
2015. ápr. 11. 19:17
 3/3 anonim ***** válasza:
Mélyebb empátia, látod a saját hibáidat, és apróságokért furdal a lelkiismeret. Hasonló voltam én is, de próbálj meg elnézőbb lenni magaddal szemben. Hidd el, innen nem esel át a ló túloldalára, viszont rengeteg (felesleges) kellemetlenségtől és szorongástól szabadítod meg magadat... és ezt senki más nem teheti meg, csak te.
2015. ápr. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!