Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy fejleszthetném a kommunik...

Hogy fejleszthetném a kommunikációm?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, de ha velem egykorúakkal vagyok olyan érzés, mintha 81 lennék. ha beszélnek hozzám én egyszerűen nem tudok mit mondani, beszélnek hozzám, mesélik a történeteiket, én meg csak bólogatok, mosolygok és annyit mondok hogy ühümm, és a végén csak arra tudok gondolni, hogy biztos azt gondolja milyen unalmas vagyok. pedig olyan társaságban amit ismerek valamivel nyitottabb vagyok, bár olyan nagyon senkivel nem tudok beszélni, egyszerűen olyan mintha ilyenkor minden aminek a fejemben működnie kéne a legnagyobb szükség közepén leállna. Szeretném a kortársaimmal is őszintén beszélni, nem csak úgy, hogy próbálok olyat mondani, amit ők értékelnének, vagy beszélnének róla. Hogyan tudnám ezt fejleszteni magamban?
2016. júl. 12. 01:25
 1/3 anonim válasza:
Olvass sokat! Konyvek, magazinok, ujsagok stb.
2016. júl. 12. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy megfelelo tarsasagban probalkozol?

En 16 evesen rendszerint egyaltalan nem talalok kozos temakat a kortarsaimmal, mivel nagyon mas az erdeklodesi korom, mint egy atlagos tinedzsernek, koraerett vagyok, nem fogyasztok rendszeresen alkoholt, ha megis, akkor is csak keveset, ritkan bulizok, es akkor altalaban en tartom, de inkabb ilyen beszelgetos-rohogcselos jellegu az is, nem dol a pia sehol. Ettol fuggetlenul nem vagyok haragban senkivel, de egy sima "szia, mizu?kosz, jol"-nal tobbet nem igazan sikerul veluk osszehozni, egyszeruen kifullad a beszelgetes. A makom csak az, hogy barmibol kepes vagyok viccet csinalni, magamat is gyakran kiparodizalom, sokat nevettetek :)

Szerintem probalkozz mas embereknel, akar idosebbekkel is. Humorral nem tudom hogy allsz, de ha vicces vagy, az nagyon jo. De ha nem, az se tragedia, csak probalj laza lenni. Ne nyomulj, ha nem talalod valakivel a kozos hangot, lepj tovabb. Nekem amugy ugy tunik, te is koraerett vagy es mintha zavarba is jonnel a kommunikaciotol. Az onbizalmadat kene eloszor helyretenni.

2016. júl. 12. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az első lépés az, hogy ne érdekeljen! Ha stresszelsz ezen a dolgon, akkor egyfajta görcs keletkezik benned. Ha van mondanivalód, akkor fogod mondani. Másrészt az sem mindegy, hogy az adott társaság mennyire von be téged a beszélgetésbe.

Egyszer odakeveredtem egy olyan társaságba, ahol a házigazdán kívül senkit nem ismertem, a többiek meg egy összeszokott társaság voltak. Végig ültem kukán, mert nem tudtam hozzászólni a témához (általam szintén ismeretlen emberekről folyt a társalgás). Volt egy rossz estém, aztán annyi.

Az miben nyilvánul meg, hogy 81-nek érzed magad a társaságban? :)

2016. júl. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!