Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kell erőltetni az ilyen...

Miért kell erőltetni az ilyen dolgokat?

Figyelt kérdés
Nem szeretem az alkoholt, és nem is bírom. Tegnap egy vendégségben a házigazdival volt némi nézeteltérésem. Ugyanis nem voltam hajlandó elfogadni az ő nagyszerű, utolérhetetlen és mindenki másénál finomabb pálinkáját. Képtelen volt fölfogni a borsónyi agyával hogy nem kérek. A vége egy elég éles szóváltás volt, és amikor b...inak nevezett, akkor álltam fel és hagytam ott.
2016. júl. 19. 08:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert ostoba és kész. Megmondod, hogy nem szereted az alkoholt, ha nem érti meg másodikra sem, ott hagyod. Nem kell kakaskodni.
2016. júl. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Próbáltam kitérni a fölösleges veszekedés elől, de nem lehetett sajnos.
2016. júl. 19. 08:31
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk sok bajod lett volna egy kupicától... Mindketten lehettetek volna okosabbak.
2016. júl. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

"Mondjuk sok bajod lett volna egy kupicától..."

Nem lett volna semmi bajom, de nem szeretem és kész. Ennyi. Aki ezt nem érti meg, sajnálom. Volt rajtam kívül más aki vedelte.

Egyébként nem akartam vele veszekedni, de nem lehetett másképp leállítani. :-/

2016. júl. 19. 08:57
 5/11 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor azt szoktam, hogy mondom, hogy nem. Ha erősködik, akkor ráhagyom, de nem mondok, igent. Ha kitölti, akkor leteszem az asztalra és nem iszom meg.


Nekem volt egy ilyen hülye főnököm is, akivel az első nap összevesztünk. Cégmegnyitó reggel, mindenkinek pezsgőt adott én meg nem ittam meg, mondván aznap nem dolgozom és autóval megyek haza, nincs kedvem elveszíteni a jogosítványomat egy közúti ellenőrzés során. .. na ez neki nagyon nem tetszett. Bár engem kicsit se érdekelt.

2016. júl. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Normál helyzetben én is kitérek az efféle ostoba viták elől. Általában meg is értik az emberek.
2016. júl. 19. 09:03
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én se iszok alkoholt. Ha vendégségben vagyok, rám is erőltetnék a házigazdák, hogy igyak már legalább egy kis pohárral...

Bunkóság visszautasítani, sértő a házigazdára nézve, stb.

Az viszont nem bunkóság, hogy ráerőltetik a másikra az akaratukat. Egy "köszönöm, nem" válaszon nem tudom, mit nem lehet megérteni.

2016. júl. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Házigazdi, ez jó. :D :D

A legjobban tetted, hogy ott hagytad, mert ritka bunkón viselkedett.

Sosem értettem, miért és mi értelme van rátukmálni valakire valamit. Az emberek egy része úgy látszik, még azon is ki van akadva, ha valakinek étel, ital terén más az ízlése vagy mást szeret.

2016. júl. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi. :)

Nem akartam már végsőkig elmenni ebben a konfliktusban, úgyhogy inkább léptem. Plusz az, hogy b...inak nevezett, már "vért kívánt" volna, ezért mindenképp jobb volt így.

2016. júl. 19. 10:54
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer családostul vendégségben voltunk (ismerősök rokonainál), ahol szintén pálinkával kínáltak meg mindenkit,amit én nagyon nem szeretek (alkoholt szinte sose iszom amúgy sem,pálinkát meg végképp nem). Én voltam az egyetlen,aki visszautasította,persze jó tíz percnyi "köszönöm,nem kérek",stb után volt csak hajlandó békén hagyni a házigazda,szócsata azért nem kerekedett belőle, aztán más megitta az én részem. Értem én,hogy szép gesztus,meg illik elfogadni,de ha nem akarom,nem akarom,és pont,ezen senkinek semmi joga megsértődni,főleg nem vitatkozni, ahogy a te esetedben történt.
2016. júl. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!