Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Emberi (nem jogi) értelemben...

Emberi (nem jogi) értelemben miért kortól teszik függővé a felnőttség fogalmát?

Figyelt kérdés

Kezdjük ott, hogy az emberek többsége a lélektani értelemben vett felnőttséget csak felületesen ismeri, sok esetben megfogalmazni sem tudja. Az emberek általános érzelmi fejlettsége rendkívül alacsony szinten van. Márpedig nálam egy gyáva, megalkuvó ember nem felnőtt férfi/nő, hanem anyuci pici fia/lánya, mert a gyávaság még gyermekkorban okés, már serdülőkorban sem gondolom, helyén lenne. Miért kezelik állandóan le a serdülőket, hogy én xy éves vagyok, nekem eszembe sem jutna. Nem az a lényeg, hogy hány éves vagyok, hanem az, hogy lélekben a helyén vagyok-e. A legtöbb ember pedig nem nagyon van, és úgy gondolom, egy felnőtteset játszó kisgyerek a nagy többség, akik a serdülők támadásai elől szinte mindig a koruk mögé bújnak, mert úgy érzem, nincs más eszközük a védekezésre. Én meg azt mondom, hogy ne a korom miatt tiszteljen senki, mert egyszer ők is, meg én is meg fogok dögleni. Önmagamért tiszteljenek az emberek. Azért, aki vagyok, mert ember vagyok, és ne azért, mert 25 éves vagyok.

Nálam felnőtt ember az, aki a tetteiért, gondolataiért, érzéseiért felelősséget vállal, azokat önmagának is, másoknak is képes hangosan elmondani, és ezt minden áldott nap képes megtenni. 25 éves vagyok. És? Ettől még lehetek egy utolsó szemétláda (nem érzem magam annak, páran biztosan így hiszik, hát higgyék, az ő dolguk).

Az úgynevezett "felnőttek" miért nem képesek hinni önmagukban, hinni abban, hogy amit csinálnak, az jó, miért hiszik azt, hogy ha szünetet tartanak, akkor megáll az élet, mert ők olyan fontosak és pótolhatatlanok? Hülyeség. Ha majd elpatkolnak, hatalmas kavarodás lesz és az egész világ azon fog munkálkodni, hogy pótolja őt? Miért ilyen nagyképű suttyók néhányan? Miért nem képesek indulatok nélkül kezelni a kritikákat? Mert úgy hiszem, többet érnek el vele, ha higgadtan átgondolják, és ha nem értenek vele egyet, kimondják, és ennyi. Ha meg igen, akkor megköszönik szépen, és változtatnak. Szóval a "felnőtt" társadalom a szememben hiú, nagyképű, gyáva suttyók gyülekezete. Nektek erről mi a véleményetek?


2016. júl. 25. 07:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezen már én is elgondolkodtam. Szerintem a baj az lehet, hogy sokan nem foglalkoznak magukkal. Nem tartják fontosnak azt, hogy a "helyén legyen a lelkük." Miért is kéne fontosnak tartaniuk? Kitől hallanak róla, hogy fontos a belső? Körbenézel és mindenhol a külsőségeket sulykolják az emberekbe. "Legyél gazdag, legyen diplomád, legyen nagy házad és jó drága autód és akkor vagy valaki." A legtöbb embernek ezek a dolgok vannak az értékrendjének az első néhány helyén és a többi dolog csak mellékes.
2016. júl. 25. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Sokat érnek vele, ha közben meg majd belepusztulnak, úgy gyűlölik magukat. Egyébként egyetértek, bár úgy gondolom, nem csak ez van benne. A szülői mintát is akaratlanul is felveszik. Ha a szülő gyáva és nem képes kiállni az igazáért, a gyerek sem lesz. Azt látom, hogy mikor a kamasz megfogalmazza a szülei hiányosságait, akkor sok esetben a sajátjait is. Nekem hála égnek nagyon jó nevelésem volt, arra lettem nevelve, hogy előbb tanuljam meg szeretni és tisztelni önmagam, aztán majd utána foglalkozhatunk a külsőségekkel. Pszichiáter lesz belőlem, ha minden igaz, és nem a pénzért, nem a külsőségekért, hanem mert érdekel és szeretem csinálni, amit csinálok.

Rohadt nehéz, mert nem vagyok elengedve túlzottan anyagilag, de annál nagyobb sikerélmény lesz majd a szakvizsga. :)))

2016. júl. 25. 07:51
 3/8 anonim ***** válasza:
A nevelésre én is gondoltam, de kicsit azért túlzásnak tartom, hogy rengeteg problémát ezzel akarnak megmagyarázni az ember. Persze sokat számít a szülői minta, de szerintem senki sem szeretne gyáva maradni. Mindenki tisztában van vele, hogy ez egy rossz tulajdonság. Az, hogy valaki ezt felveszi a szüleitől, mert ezt látja és később nem hajlandó tenni azért, hogy ezen változtasson az szerintem nem a nevelésnek tudható be. Nekem is szerencsém volt, mert jó nevelést kaptam, de rengeteg dolgot nem tanultam meg és vannak dolgok, amikben egyáltalán nem mutattak jó példát a szüleim. Ezeket a dolgokat, mind magamtól kell megtanulni. Gyakorlatilag 17-18 éves koromtól magamat nevelem :D
2016. júl. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem az az érett, aki képes megfelelő empátiára. Ezek alapján te még gyerek vagy nekem.
2016. júl. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha mindenkinek le kellene mérni, hogy mennyire érett, az fáradtságosabb... Az ember már csak ilyen...
2016. júl. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jó kérdés. Egyetértek veled amúgy. Én amikor nekiálltam ilyen pszicho-témákkal foglalkozni és önfejlesztéssel, akkor azt vettem észre, hogy lehiggadtam. Már nehezebben hoznak ki a sodromból, mert a támadásokat és hisztiket az egójuknak tudom be.
2016. júl. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A probléma az, hogy a gyávaság sem feltétlenül negatív tulajdonság. A használata lehet pozitív vagy negatív.

Például.

Pozitív, mikor "gyáva" vagy, és fegyvertelenül nem ugrassz neki az előtted álló rozsomáknak, hanem futsz, amerre látsz.


Viszont negatív módon használom, ha a páromnak nem vagyok képes elmondani, hogy xy fáj nekem, mert "Jaaaaj, veszekedés lesz belőle."


Az empátia most nem tudom, hogy jött ide. :D

2016. júl. 25. 20:32
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát...Egy ilyen rozsomáknak még fegyver nélkül sem ugranék neki :D [link]
2016. júl. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!