Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon kezd elegem lenni...

Nagyon kezd elegem lenni ebből, nálatok mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Ahogy haladok a korban előre, csak azt látom ahogy az emberek egymás szemében "diszelegnek" ugyan akkor meg tapossák egymást.

"Ha nekem nem megy, fuladjon meg a másik is"

"nyomjuk el a másikat"

"tegyünk keresztbe neki csak azért is"

"vigyorogjunk gunyosan"

Annyira elegem van. Engem nagyon érzékenyen érintenek ezek a dolgok, amit fiatalon nem láttam naiv voltam, de mostmár igen.

Munkahelyen is "hogy tegyünk keresztbe a másiknak".

Rendesen már hányingerem van az emberektől, van kivétel persze. De alapjaiban azt tapasztalom magamon, kapásból beskatulyáztam Őket.


2016. aug. 3. 07:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez a magyar mentalitás.:(
2016. aug. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
én boldogan teszek keresztbe azoknak akik nekm keresztbe tettek
2016. aug. 3. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%

Értelmes emberek közé kell menni.

Ami bevallom, nem egyszerű.

2016. aug. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

És ez a legnagyobb baj: fertőző, akár egy vírus


"én boldogan teszek keresztbe azoknak akik nekm keresztbe tettek"

2016. aug. 3. 10:34
 5/9 anonim ***** válasza:
Én nem tapasztaltam ezt, de lehet azért mert csak akkor megyek emberek közé ha muszáj. :D Ja lehet pont az ilyenek miatt.
2016. aug. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ilyen az emberek nagy része, de azért nem mindenki.
2016. aug. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát, hogyha változtatsz a hozzáállásodon, és megtanulsz picit nevetni a dolgokon, "hogy jóólvan,testvérem, szeretlek téged : ))" Akkor talán lehet, hogy el kezdesz bevonzani magadhoz hasonló értékrendűeket. Amúgy én nem tudom, de elvileg csak hozzáállás/ szemléletváltás kell. Amúgy ha kitartó az ember, és mindig emlékezteti magát, hogy Isten gyermekei vagyunk, ez csak egy játék, ezek csak szerepek, az élet egy lehetőség, akkor tényleg működik, én már próbáltam. Csak hosszútávon nem tudom, mert tényleg kitartónak kell lenni, hogy mindig emlékeztessük magunkat, mert én már pl egy idő után belefáradtam, hogy mindig emlékeztetgessem magamat , és azóta megint nem harmonikus itten a kapcsolat a családdal. Meg egyébként főleg olyankor kötözködnek, hogyha látják rajtad, hogy sebezhető vagy,esetleg önmagukkal nincsenek megelégedve, vagy valami külső dolog miatt -de nem miattad -nem jött össze nekik valami, tényleg nem miattad, de azért téged "taposnak" meg. Azért, mert nem értékelik magukat eléggé, gyenge az önértékelésük, és akkor tudják magukat nagyobbnak, jobbnak, többnek érezni, hogyha legalább "diadalmaskodnak" mások felett, hogyha keresik másokban a hibát, ha nincs, akkor kitalálnak valami hibát az adott illetőre, akiről lerí, hogy nem olyan típusú ember, mint ők, és akkor megmagyarázzák maguknak ezek által a valós, vagy belemagyarázott, beképzelt hibák által, hogy de ők miért jobbak a másiknál. És akkor fölényben, "nyeregben" érezhessék magukat. Meg most eszembe jutott egy ilyen, vannak olyan emberkék munkahelyen, valahol olvastam ezt, hogy fölfele nyalizik, lefele tapos. És akkor ott meg már mások előtt igyekszik magát jobb színben feltüntetni, hogy dicsérjék őt, meg hogy ő miért különb a másiknál, ami fényezheti az egóját; vagy pedig már odáig is elfajulhat a dolog, hogy azt akarja, már olyan lent van az illető, hogy gyakorlatilag azt várja el, hogy istenítsék. Ezek nagyon szomorú dolgok, mert a sebzett ember is tovább sebez másokat. Mert ez amúgy elvileg -márhogy én szerintem -onnan jött, hogy valakiben egyszer hatalmasat csalódtak, és bántották, vagy szóval, vagy tettel, vagy csak egy nagyon ronda megvetéssel őket; és akkor úgy volt vele, hogy kicsit magába fordult, és kicsit ilyen dacosan magában gondolta, hogy "Nem szerettek engem?! Na jó, akkor én majd szeretem magamat!!" És ez kifelé pedig önteltséget sugalmaz, úgy tűnik, mintha az lenne, de közben magát se szereti, mert folyton keresi a kapaszkodókat, hogy hogyan tehetné magát a saját maga számára szerethetővé, és akkor másokra mutogat, hogy "ő milyen rossz", és másokat próbál "lenyomni",és attól ő magasabban érzi magát, és néha talán el is várja, hogy ezért őt istenítsék. De ezek is tényleg sérült emberek, akiket valaha valami olyan sérülés ért, amit nem tudtak feldolgozni, és akár évtizedek, egész kicsi koruk óta hordozzák magukban. És egy ilyen egófallal körbevették magukat, és nem mernek senkit magukhoz közelengedni, mert félnek, hogy csalódnának újra, meg sokszor az érzelmeiket is elrejtik valahová, és próbálnak nem is tudomást venni az érzelmeikről, mert félnek, hogy attól esetleg elgyengülnének ettől az egésztől, meg hogyha mernének szeretni, attól is.
2016. aug. 27. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
*Ja meg fél, hogy csak így tudna érvényesülni. Ez az egész szövegemre igaz. Hogyha próbálja magát jónak, minél jobbnak láttatni, a fölfelé nyalizós típus, meg ott hogyha kizárja az érzelmeket is, hogy csak akkor tud még érvényesülni, és ez kell ahhoz, hogy ne lássák őt gyengének ,kifelé meg amúgy is megnyerőséget, határozottságot, önbizalmat akarnak sugározni, csak van, amikor ezzel átesnek a ló túloldalára, mert túlzott önbizalmat, gőgöt mutatnak, látni rajtuk.
2016. aug. 27. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
*Ja és mégegy,bocsi, olyan barátokat szeretne, akikkel együtt gyűlölködhet, aki olyan mint ő , azt nem tudom, mennyire bántaná vagy próbálná alázni; ja és olyanokat szeretne maga köré, akik megerősítik őt az igazában, helyeselnek neki, meg együtt szólhatnak le másokat.
2016. aug. 27. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!