Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy ember mitől változik meg?

Egy ember mitől változik meg?

Figyelt kérdés

Ha valaki eldönti, hogy egyik napról a másikra megváltozik, akkor az menne neki?

Ha nem, általában mik azok a dolgok, történések, amik megváltoztatják az embereket?


Titeket változtatok már meg valaki vagy valami?

Vagy amikor eldöntöttétek, hogy muszáj megváltoznotok, akkor sikerült ezt egyedül véghez vinnetek? Mi motivált titeket?

Valakinél volt olyan eset, hogy akaratlanul változot meg, mert úgy hozták a körülményei?

Aki megváltozott, jó irányba vagy rossz útra terelődött?


Az utóbbi kérdéseim elég indiszkrétek lettek, amiért bocsánat.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2016. aug. 5. 17:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha elég erős az akaratereje, vagy az indíttatása, akkor igen, egyik napról a másikra megváltoztathat. Ugyanakkor minden ember esetében más és más az a dolog, ami megváltoztathatja. Nekem pl. egy fősulis tanárom segített rengeteget. Az óráin tanultam meg azt, hogy nyugodtan felvállalhatom a saját személyiségemet, még akkor is, ha az nem tökéletes. Mert csak abban az esetben leszek boldog és kiegyensúlyozott, ha elfogadom önmagam. Hála neki mentettem, és tényleg harmóniába kerültem magammal. :)
2016. aug. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A legtöbb ember a traumától, sokktól, megrázkódtatástól. Saját elhatározásból, önként, soha.
2016. aug. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én úgy mondanám, hogy felnőttem. Régen foglalkoztam azzal, hogy mások mit gondolnak, ma már nem. Az én életem, az én döntésem. Nem akarok senkinek sem megfelelni. Régen zavart ha pl. általánosban, gimiben csúfoltak, ma már nem teszik (okuk sem lenne rá, mert kbb. a fél karukat odaadnák ha olyan életük lenne mint nekem), de ítélkezni tudnak. Engem már nem érdekel senki, csak azok akik nekem fontosak. Én ezt jóak találom. Magabiztos vagyok, határozott, nem akarok megfelelni a társadalomnak, nema látszatnak élek. Ha teszek valamit, ami persze törvényes, akkor nem arra gondolom, hogy jaj mit fognak gondoni mások.


Vannak olyan események melyek valakit észhez téritenek ha rossz úton jár. Pl. egy betegség ha sokat dohányzik vagy iszik, felelőtlenül vezet és bevonjáka jogsiját, stb. Ilyen lehet, de én azt tapasztaltam hogy az emberek alapvetően nem változnak. Egy időre meg tudnak valamilyen szinten, megjátszhatják magukat, de hosszútávon nem láttam sok embert megváltozni. Pedig sok emberrel találkoztam már.


Nem tudnék egy napról a másikra megváltozni, de nem is akarok. De pl. laktózérzékeny lettem egy éve és azóta odafigyelek arra hogy mit eszem, de nem tudok lemondani a kedvenc éttermeimről. Tudom, hogy nem ilyesmire gondoltál.

2016. aug. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat :).
2016. aug. 5. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!