Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Én nem értem azt, hogy honnan...

Én nem értem azt, hogy honnan van ennyi pénze ezek a mai tiniknek 20 körülieknek?

Figyelt kérdés

sok embert látok mostanában ugye boltban dolgozok

látom hogy márkás cipők a legdrágább minden rajta

látom nyugodt kiegyensúlyozottak


ezeknek a szüleik mennyi adnak havonta 100 ezret vagy mi?



2016. aug. 6. 11:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
26%
Alkamanként pénzért szexelnek.
2016. aug. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
20-on elején az én időmben még a szülők vettek meg minden drága holmit a gyereknek. Fősulisok voltunk, én nem is vagyok márka mániás, de nem is tehettük meg. De volt aki minden vasárnap este hencegett, hogy miket kapott a hétvégén.
2016. aug. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
100%

Tesóm is ilyen most, főiskolás, ösztöndíjat kap és mellette diákmunka, egyik se kevés. Anyám meg nem a pénzosztásról híres egyébként sem, mert nem sok van.

Én 21 évesen már dolgoztam szóval szintén tellett ilyesmire, az más kérdés, hogy én meg sajnáltam szórni így nem tettem.

2016. aug. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
azert a 20 eves mar nem annyira tini...a valasz egyszeru: ez jo idoszak ugyanis még otthon lakhat, etetik, anélkul hogy haza kellene adnia, es ha van esze dolgozik a suli mellett es igy marad tiszta 50-60 ezer forintja...sok esetben egy atlagos kisgyerekes csaladnak nincs ennyi magara fordithato...nekem 20 evesen 30 ezer volt az osztondij, emellett kaptam havi kb 10 ezret zsebpenznek es ha még hetvegenkent par orat szorolapoztam, siman neg volt a havi 60 ezer, es egy fillert sem kellett belole hazaadnom...a felet elbuliztam, a masik felet elszortam ruhakra vagy felretettem nyaralasra
2016. aug. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%
19 vagyok, szóval magamról és a környezetemről tudok nyilatkozni. Nem a legdrágább cuccokban járkálunk, de középkategóriás dolgok azért vannak közte. Nekem a szükséges öltözködési, stb dolgokat a szüleim finanszírozzák, ha ezen felül kell valami akkor szülinapra, karácsonyra lehet kérni, vagy zsebpénzem is van (nem rendszeresen kapok, hanem alkalmakra ha nem tudnak mit kitalálni a rokonok pénzt adnak én meg nem költöm el rögtön szóval összegyűlik). Vannak ismerőseim akiknél szintén így működik, de sokan dolgoznak, dolgoztak, volt aki év közben is, de így nyáron még többen. Jövőre én is fogok pénzt keresni, de nem drága ruhákra fogom elpazarolni. Amúgy biztos vannak akiket a szüleik finanszíroznak teljesen és nagy mennyiségű zsebpénzt kapnak, de vannak helyek ahol elég jól lehet keresni és mivel a lakásra, evésre nem megy el pénz az összeset el lehet verni és biztos van aki nem gyűjt semmire.
2016. aug. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
47%
Nem mindegy? Mindenki törődjön a saját anyagi helyzetével.
2016. aug. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
62%
Nekem megvették a szüleim akkoriban a drágább cuccokat. Jó ruhák, cipők, telefon ilyesmi. Megtehették, és most is megteszik a tesómmal, persze minden óhajomat nekem sem teljesítették, és nem minden héten kaptam a ruhákat... Mi ezzel a gond? Nekem ezen felül, ami pénzem volt elment az egyetemi albérletemre, utazásra, kajára, tankönyvre, esetleg bulira... Normális felnőtt lettem, remélem mi is megadhatjuk majd ezeket a dolgokat, ha akkorák lesznek a gyerekeink, de az még nagyon messze van :)
2016. aug. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
69%

Munka, ösztöndíjak, plusz szülők állják az alapköltségeket és lehet költeni a megkeresett pénzt. Plusz sokan hordanak hamis dizájner dolgokat. Pár éve felénk mindenki LV táskával rohangált, egyben valószínűleg még nem is láttak annyi pénzt amibe egy olyan táska kerül.

Egyetemen megy az üzletelés is, Romániából és Ukrajnából behozzák az ott lakó magyar diákok a dolgokat és olcsóbban adják. Többnyire cigi, alkohol, parfümök, édességek, piperék, de van aki kérésre ruhákat, cipőket is hoz.

2016. aug. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
39%
Nem értem hogy miért kell mások pénzügyeivel foglalkozni.
2016. aug. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
87%
A munkahelyemen rengeteg diák dolgozik,nem keresnek rosszul,és soknak nem is kell leadni otthon pénzt
2016. aug. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!