Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Most komolyan . Ennyire nincs...

Most komolyan . Ennyire nincs szókincse a tiniknek?

Figyelt kérdés

most írtam választ és teljesen félre érzelmezte az adott magyar szót :-(


de nem ismerik a "fiktív" vagy a "konkurencia" és sorolhatnám a magyarban már teljesen elfogadott de idegen eredetű szavakat .....


vajon ez kinek a hibája?


2013. szept. 12. 14:23
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
16%
Nem baj, helyettesíti minden második mondatban "am"-mal (amitől meg én megyek falnak).
2013. szept. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
19%
Szomorú, de igen. A mai modern világban teljesen átalakult a szókincs.
2013. szept. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

az "am" nem az amúgy rövidítése ?


sms-ban elfogadott de itt van hely írni és a beszédben is van rá idő

2013. szept. 12. 14:28
 4/28 anonim ***** válasza:
89%
Miért kell általánosítani? Hülyeségeket beszélsz. Igen, vannak, akikre jellemző, de szerintem egyáltalán nincsenek túlnyomó többségben, csak a rosszat mindig előbb vesszük észre, mint a jót.
2013. szept. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
31%
Akiknél én láttam leírva az "am"-ot azok az "öööö", "öhm" nyögéseket helyettesítik vele, sajnos. Én úgy gondolom, hogy összefüggés van a gyerekek/fiatalok szókincse, helyesírása és a könyvolvasás mennyisége között. Netről, tv-ből nagyon nehéz választékos szókincset felépíteni.
2013. szept. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
96%
Egyetértek az 5-ös válaszolóval. Én azon is nagyon megdöbbenek, amikor egy tini (de nem csak tini, sok felnőtt is ilyen) képtelen egy mondatot összefüggően, nyögdécselés nélkül felolvasni. Nagyon szomorú. Ezt az "am"-ot én is sok helyen láttam már, de sosem tudtam mit is jelent. Hiába, nem vagyok már tizenéves.
2013. szept. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
71%
De igen többségben vannak,lassan gondolkodni sem tudnak,nemhogy írni,szöveget értelmezni.
2013. szept. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
64%
Részben persze a pedagógusok hibája de első sorban a szülőké. Ha hallnák otthon ezeket a kifejezéseket, akkor értenék is. Még ha a szülők használják is, de valószínűleg sosem beszélgetnek a gyerekkel. Nekem az a tapasztalatom, hogy inkább beíratják 50féle edzésre meg különórára, mint hogy leüljenek vele teszem azt sakkozni. A másik meg persze, aki le se tojja a gyereket, esetleg megküldni egy jó nagy adag zsbpénzzel, hadd plázázzon. Meg aztán, el ne feledjük, van az a fajta, aki maga se tudja, mit jelent az, hogy fiktív....
2013. szept. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
67%
Ott kezdődik az egész, hogy a szülőknek nem kéne tejcizni, tejcsizni, szopcsizni, tápszizni, fürcsizni, kaksizni... Akkor talán valami értelem is ragadna a gyerekre.
2013. szept. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
94%

A többségnek igen is van szókincse, csak miért is vennénk észre a normális tiniket, helyette általánosítsunk és ócsároljuk őket, amiért "nem olvasnak eleget".

Igen, vannak kulturálatlan gyerekek is, de ez az oktatás hibája (Is. Nagy részben. Nem teljesen.). Voltál mostanában általános iskolában? Hál' égnek már nem oda járok, de a tanár nem hogy fegyelmet nem tudott parancsolni, általában elhagyta az osztálytermet, mert megunt minket.

Nem vidéki vagyok, és nem is egy rossz iskolába jártam, egy teljesen normális általános iskola volt.

Csak mostanában ilyen az oktatás szintje és színvonala.

2013. szept. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!