Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Minél többet visel el az...

Minél többet visel el az ember, annál erősebb lesz?

Figyelt kérdés

Lelkileg, fizikailag?

Mint egy edzés, hogy folyamatosan terhelve, a testet, egy idő után már egyre könnyebb lesz emelni? Ugyanigy az emberi természettel? Vagy inkább mégiknább frusztrációhoz vezet?

Milyen életkorban igaz ez, bármikor, vagy kor előrehaladtával egyre nehezebb ?


2016. aug. 10. 22:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól függ hogy tudod kezelni a gondokat. Van akinek nem okoz problémát, van aki összeomlik. Sokat segíthetnek a barátok is, de az igaz hogy szépen lassan megedződöl lelkileg az évek során.
2016. aug. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Más szóval stressz kezelés? szóval az az alap..hmm
2016. aug. 10. 22:48
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem kamaszként volt nagyon nehéz. Aztán az évek alatt, "könnyítette" meg bizonyos értelemben a dolgomat (hamarabb lettem önálló, kenyérkereső, jobban megtudom becsülni az élet apróságait, elnézőbb vagyok), viszont vannak olyan sebek, amik miatt örökre megmaradnak, bár már egyre könnyebben ciepelem.

De pld., néhány örök-hátrányosság: bizalmatlanság, kamaszként csinált hülyeségeimnek a következményei, nem tudom milyen egy "normális" házastársi élet vagy család így etéren sokkal nehezebb, rémálmok...

Viszont egyáltalán nem írnám fel, senkinek sem receptre, hogy az anyja verje, vagy az apja pedofil legyen.

2016. aug. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A kettőt együtt kell edzeni. A fizikait természetesen sporttal, az emberi természetet pedig azzal, hogy feladatokat, megmérettetést vállal az ember, és egyben vállalja a felelősséget.
2016. aug. 11. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 MZ.per.X ***** válasza:

Szerintem kis százalék az aki erősebb lesz, a többséget inkább csak elb..ssza a folyamatos lelki megterhelés, és itt most kifejezetten negatív, traumaszerű terhelést értek.


Nekem például ott volt az alkoholista apám, mindig én voltam a "szar" az életben, suliban is engem csesztettek. A külsőm sem volt soha vonzó. Akárhogy nézem, nem érzem hogy edződtem volna, csak szimplán felnőttem és eltemettem azokat a dolgokat, viszont a mai napig nem vagyok képes szociálisan beilleszkedni az emberek közé.


Persze az is igaz, amit előttem írnak. Ha fokozatosan, egyre több feladatot adnak, akkor a jellemet is lehet szép lassan formálni és terhelhetőbb lesz az ember. Én például régen egy telefonhívás előtt is izgultam, szinte remegve hívtam fel az ismerősöket is. Manapság meg bármi kell, akkor hívok bárkit.


Vagy ilyen a munkám is, ha tapasztalatlanul kapnék egy nagy projektet, az vagy bedőlne, vagy a hajam tépném stresszelve. Viszont egy kisebb projekten lehet fejlődni, haladni...igaz eleinte azon is a hajam tépem, de a későbbiekben majd egyre jobban fog menni, hamarabb átlátom, hamarabb tudok szervezni, stb.

2016. aug. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Avagy teher alatt nő a pálma!🌴
2016. aug. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!