Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha nevet szeretnék változtatni...

Ha nevet szeretnék változtatni, akkor mit kell tenni először? (többi lent)

Figyelt kérdés
19 éves vagyok és elvégeztem a középiskolát. Nem szeretném hordani a születési nevemet, mert egyre idegesít, hogy valaki kitalál valami gúnyt a nevemből. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudok nevet választani?

2016. aug. 15. 10:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Hivatalba kell ezt elrendezni..mindenbol ujat kell csinalni,szemelyi igazolvanyt tb kartyat meg minden mast.. Es eleg draga mulatsag.

Es akik gunyt uznek a nevedbol es ok is 19 evesek, akkor retardaltak, hogy nem birnak massal foglalkozni. (Privatba leirhatod a neved, hatha tudok segiteni meg, hogy ne kelljen uj nevet valsztanod:))

2016. aug. 16. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Annyira azert nem koltseges most, hogy januar elseje ota ingyen csinalnak jogsit, szemelyit es lakcimkartyat :P

A nevvaltoztatas 10 ezer forint, de jol gondold meg, mert masodszorra mar 50 ezer. Besetalsz az anyakonyvi kivonatoddal meg szemelyiddel az okmanyirodaba, mondod h mit szeretnel es adni fognak egy kitoltendo lapot, ahova indoklast kell irnod, hogy miert szeretned ezt. az okmanyiroda tovabbitja a kerelmedet, amit 45 nap alatt elbiral az igaszsagugyi es rendeszeti miniszterium. ekkor kapsz egy ertesitest, hogy hogy dontottek es mehetsz megint az okmanyirodaba ujracsinaltatni minden irotodat.

2016. aug. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Az okmányirodában ilyennel nem foglalkoznak, ami neked kell az az anyakönyvi hivatal. Én kaptam egy időpontot, akkorra kellett visszamenni 10000 Ft értékű illetékbélyeggel, ott kitöltik a lapot, elveszik a születési anyakönyvi kivonatot (vagy másolatát) és onnan számított 45-50 nap. Ha ez megvan akkor vissza az anyakönyvi hivatalba, újabb illetékbélyeggel (ez már talán csak 2000 Ft) ahol kiállítják az új anyakönyvi kivonatot és mindezek után lehet menni az okmányirodában ahol ezek szerint már minden ingyen lesz.
2016. aug. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem tudtam hogy azt a részét is az anyakönyvvezető csinálja. Mindenképp időpont kell, vagy csak akkor, ha nem akar az ember sokat várni? És azt tudod esetleg, hogy mikor járnak le a régi okmányok? (Én is most készülök a dologra, de külföldön lakom, úgyhogy eléggé jól meg kéne tervezni hogy mikor megyek haza)
2016. aug. 18. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Leírtam privát üzenetben. :)
2016. aug. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!