Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Változtatni akarok a személyis...

Változtatni akarok a személyiségemen, a gondolkodásomon, a viselkedésemen, hogyan kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés
Olyan ember vagyok aki mindig halasztgatja a dolgait és egy idő után annyi feladatom gyűl össze, hogy csak nagyon nehezen tudom őket elvégezni. Emellett nem vagyok túlságosan kommunikatív és nyílt az emberrekkel, meg mindent túl gondolok és könnyen rosszra fordul a hangulatom. Hogyan tudnék ezen változtatni, hogy egy nyílt, kommunikatív, magabiztos ember legyek aki nem halasztgatja a feladatait? Tervezzem meg a napjaimat?

2016. aug. 6. 18:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Halasztgatást úgy tudod leküzdeni, hogy ráveszed magad arra, hogy megcsináld. Ezt önerőből tudod véghez vinni. Esetleg ha valami teendőd van, akkor próbáld meg más környezetben csinálni, ne otthon.

Ha sok a gondolatod, akkor azt oszd meg másokkal is, akik vevők rá és szintén gondolkodó emberek. Ezzel többet kommunikálsz és a gondolataid is egy új megvilágításban jelennek meg előtted.

2016. aug. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ!
2016. aug. 6. 18:24
 3/8 A kérdező kommentje:
Csak egy gondom van, mégpedig az, hogy nagyon nehezen tudom kimondani azt amire gondolok. Ez ellen mit tudnék tenni?
2016. aug. 6. 18:26
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha gyakorlatorientált módszert keresel, akkor érdemes meghallgatni Brian Tracy - Phoenix szeminárium című hangoskönyvét. (Szerintem letölthető itt-ott) Nekem az segített sokat a rendszerezésben és az önreflexióban.
2016. aug. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jól hangzik, kipróbálom. Elég csak meghallgatnom?
2016. aug. 6. 18:39
 6/8 anonim ***** válasza:
Dehogy elég. Ha alapjaiban akarod megváltoztatni a személyiségedet, akkor a gyakorlatra kell helyezni a hangsúlyt, nem egy steril módszerre. Neked kell megváltozni, és nem passzívan hagyni, hogy valami formáljon elméleti szinten. Minden azon áll vagy bukik, hogy az elméletet át tudod-e ültetni gyakorlatra. Sokkal jobb módszerek is vannak, de azért ajánlottam Tracyt, mert nagyon GYAKORLATorientált. Több könnyen elvégezhető napi-heti gyakorlatot mutat be. Onnantól kezdve az egyénen múlik, hogy végzi-e a saját jól felfogott érdekében a gyakorlatokat, és akkor ténylegesen változik, vagy megreked az elmélet talmi szintjén.
2016. aug. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem. :) Tegnap este már hallgattam is részeket a Phoenix szemináriumból. Köszi a segítséget! Remélem beválik!
2016. aug. 7. 13:20
 8/8 anonim ***** válasza:

Legfőképp rajtad múlik. Ahogy Morpheus fogalmaz a Mátrixban, ő csak az ajtót tudja megmutatni, neked kell belépni rajta. :)


Még 1-2 dolog eszembe jutott.


Gyakorlat: Autogén tréning könyvek. (Főleg Kai Kermani könyve.) Tudatos álmodásos könyvek. (Főként az Alkotó álom című.)

Elmélet: Feldmar András könyvei.

2016. aug. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!