Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi történik, ha valakiről...

Mi történik, ha valakiről megállapitják, hogy pszichopata?

Figyelt kérdés

Olvastam egy könyvet, amiben a főszereplő egy tinédzser fiú volt és megállapitotta róla a pszichológusa, hogy pszichopata. És pár naponta vagy hetente kellett hozzá járnia beszélgetni. És kb ennyiben ki is merült a "terápia".

Egy ismerősöm szerint már ott elbukott a történet, hogy ha valakiről szakember állapitja meg, hogy pszichopata, azt elmegyógyintézetbe zárják, mert veszélyes lehet másokra. De szerintem egy tizenéves gyereket csak igy nem zárhatnak be sehová, amig nem bizonyitják rá, hogy kárt tett pl. egy másik emberben, vagy egy állatban, vagy igen? Főleg úgy, hogy még kiskorú.

Szóval mi történne ebben az esetben?


2016. aug. 16. 19:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Itt? Magyarországon?

Felírnak neki valami olyan gyógyszert amivel az éppen aktuális gyógyszercég lobbizik az orvosnál.

Ha ön és közveszélyes akkor meg lakat alá teszik.

2016. aug. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A Btk-t nemrég módosították 12 éves korra levitték a büntethetőség határát..
2016. aug. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Előzetes letartóztatásban ül egy gyerek a Fővárosi Javítóintézetben. Ez önmagában súlyos adat hiszen nem múlt még el 14 éves , még akkor is, ha átlagosan ötezer letartóztatott éli mindenapjait a büntetés-végrehajtási intézetekben, és a gyereknél összehasonlíthatatlanul rosszabb körülmények között. Jogerős ítélet eddig két 13 éves gyerek ügyében született, így ők elítéltként kerültek javítóintézetbe minderre a büntető törvénykönyv tavalyi módosítása ad lehetőséget: ez alapján a legfőbb ügyész beszámolója szerint tavaly 18 ügyben 19 tizenkettő és tizennégy év közötti gyereket hallgattak ki gyanúsítottként. Ezek közül az ügyek közül egyetlenegy indult életveszélyt okozó testi sértés miatt, a többi (jellemzően idősebb társakkal és azok hatása alatt) csoportosan elkövetett rablás miatt.



Egy tizenévest is bezárhatnak, és be is zárják!


Amíg nincs sárgalap, hogy nem büntethető mert beszámíthatatlan, addig büntetik. Ha pedig van már bolondpapírja, akkor a gyámját, szülőjét büntetik őhelyette.

2016. aug. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősöd buta.


Alapból 18 éves kor alatt nem állapítanak meg személyiségzavart. Erősen pszichopata gyanús lett volna.


Másrészt attól, hogy valaki pszichopata, nem közveszélyes, nem gyilkol. Pl. orvosok, CEO-k közt rengeteg a pszichopata.

2016. aug. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az elmebetegek is kint járkálnak szabadon, elég ha elszállsz egy villamosra Pesten.. Hány ilyet láttam, lett gatyával futkozott fel_alá pl, vagy repülőset játszott máskor. Na meg ott volt az a pszichés zavaros, aki 1 éve a villamos alá lökött egy öreg nénit és meghalt.

Nem tartják őket tartósan bezárva, maximum ha összeütközésbe keverednek olykor, akkor egy rövid ideig bent tartják, kapnak gyógyszert, "kezelést", ennyi. Aztán később ez a kör fojtatódik újra...


Ugyanígy -én úgy tudom- a pszichopatákat sem zárják be, nem csak itt, sehol. Legalábbis addig biztosan nem, amíg nem bizonyítható, hogy ön és közveszélyes lenne. (e akkor nincs is szükség rá.) Nem feltétlenül fog öldökölni.

1-2 éve kavart port az amcsiknál, amikor kiderült egy orvosról, hogy ő is az. Őt sem zárták be, miért is kellett volna? Pont ezért is volt részben jó sebész, nem parázott rá a dolgokra, na meg nagy volt benne a versenyszellem. Senkit nem bántott. :)

Persze a pszichopátiának is vannak ezért fokozatai, mert itt pl nem egy gyilkológépről beszélünk.

A lényeg, hogy nem minden pszichopata lesz gyilkos, bár a gyilkosok között gyakori a pszichopata.

2016. aug. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

jav.:*

elég ha felszállsz egy villamosra Pesten.. Hány ilyet láttam, letolt gatyával .... és a többi elgépelésért is bocsi, siettem

2016. aug. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, én is igy tudom amúgy, hogy 18 év alatt elvileg nem állapithatják meg, hogy személyiségzavaros az illető. Modjuk a könyvemben sem volt még nagykorú a főszereplő, de nem baj :D Mondjuk ez az ismerősöm szerint meg egy gyereknél is lehetnek arra utaló jelek, hogy személyiségzavaros az illető és akkor bezárhatják, de szerintem ez elég abszurd..

Én konkrétan olyan emberre gondoltam, aki tényleg nem követett el semmilyen bűncselekményt, mint az egyik válaszoló példájában az a sebész, csak egyszerűen elmegy egy pszichológushoz és az megállapitja róla, hogy pszichopata. Akkor csak nem tud vele mit csinálni, mert ha emiatt már bezárnák, akkor bármelyik pszichológust vagy pszichiátert lefizethetnék, hogy mondja azt XY-ról, hogy antiszociális személyiségzavarban szenved és igaz, hogy nem bántott soha senkit egész életében, de ennyi alapján már élete végéig bezárhatnák? XD Ez hülyeség..

2016. aug. 16. 20:16
 8/12 anonim ***** válasza:
Persze, hogy hülyeség. Ez olyan, mintha azt mondanánk, zárják el az összes férfit, mert bár nem követtek el nemi erőszakot, van péniszük. Nonszensz.
2016. aug. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Aki belökte az idős nénit a villamos alá, az pár nappal előtte szabadult ki a pszichiátriáról. Neki az anyukája könyörgött az orvosoknak, hogy tartsák bent, mert ők nem tudnak rá egész nap vigyázni rá. Mégis elküldték onnan. (Apukám barátja ismerte a beteg férfi édesanyját.)
2016. aug. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Oké. És?
2016. aug. 17. 16:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!