Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi van akkor ha egy pszichopat...

Sansa LannisterStark kérdése:

Mi van akkor ha egy pszichopata összejön egy nála is erősebb pszichopatával?

Figyelt kérdés

Ugyebár kétféle van: az egyik örök élősködő és lúzer, aki folyton áldozatot játszik, miközben mások az ő áldozatai.

A másik erős és független, mások eltiprásával kapaszkodott fel. Mi van ha véletlen két ilyen párkapcsolatban összejön? Az erős nyilván el fogja nyomni a gyengét, de mit csinál a gyenge? Mikor látja be, hogy ezt az embert nem tudja kihasználni, és hogyan próbálkozik mégis rajta is élősködni meg őt is átverni?



2016. júl. 25. 17:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%
Rossz helyekről tájékozódsz.
2016. júl. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
63%

"az egyik örök élősködő és lúzer, aki folyton áldozatot játszik, miközben mások az ő áldozatai."


Ugye tudod, hogy pszichológiai szempontból nézve ez iszonyatosan tudománytalan?

2016. júl. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Én ezeket személyesen átéltem, nem a vakvilágba beszélek, és nem tájékozódtam sehonnan, csak azt írom le amit megtalasztaltam. Mindkét tipust ismerem nagyon jól. Te ezek szerint nem. Szerencsések vagytok.
2016. júl. 25. 18:13
 4/20 anonim ***** válasza:
Rengeteg féle ember van, innentől hibás az egész elméleted.
2016. júl. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
9%

Akkor te nagyon rossz emberismerő vagy. Egy párkapcsolatban az emberek hajlamosak felvenni 2 szerepet: Az egyik a szemétláda szerepe (amit általában a férfiak vesznek fel) míg a másik az áldozat szerepe. Sokszor előfordul, hogy a szüleink ezekben a szerepben tetszelegtek és mi is hajlamosak vagyunk utánuk felvenni ezeket, ha párkapcsolatba kerülünk. Amiket leírtál azok is megfelelnek ezeknek a szerepeknek. Áldozat: "az egyik örök élősködő lúzer, aki folyton áldozatot játszik" Szemétláda: "A másik erős és független, mások eltiprásával kapaszkodott fel."


Ugyan nem néztem utána a pszichopata definíciójának és nem olvastam utána, hogy hogyan is viselkednek, de amiket leírtál azok szimpla emberi tulajdonságok. Szerintem nincsen közük ezeknek a pszichopatákhoz, szóval javaslom, hogy kezdjél el tájékozódni.

2016. júl. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Én most a pszichopatákat kérdezem, nem a normális embereket. Őszintén nem vágom, miért érzed fontosnak válaszolni, ha nem tudsz értelmes választ írni. Nem kötelező írni ide, de ha írsz, akkor értelmes választ.
2016. júl. 25. 18:21
 7/20 anonim ***** válasza:
40%

"erős nyilván el fogja nyomni a gyengét"

Nem biztos. Ez személyiségkomplexumuktól függ.

Ha felfedezik egymás másságát és közel kerülnek egymáshoz, jól el lesznek.

Ha összejönnek, egymásnak nem lesznek célpontjaik.

Ettől még ki tudná használni. Ez ugyan úgy nem csak pszichopata betegségük erősségétől függ.

Mikor belátás is rengeteg mindentől függ, mint érzelmei párjával kapcsolatban, okosság, gyakorlottság, gondolkodás mód, élet-helyzetkomplexum.

Tudatalatti részeket ugyan úgy ahogy másoknál, legjobb módon ami egyénre hatáshoz kell. Ez minden "áldozatára" személyre szabott nagyjából.

Írj ha lenne kérdésed.

2016. júl. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Ez érdekes, mert én olyan kapcsolatról is tudok, ahol egész végig a nő volt a szemétláda és a férfi volt az áldozat. Nem is egy ilyet láttam a saját szememmel. De szerintem vegyesen van ilyen is meg olyan is... De válasz: akkor társas elmebetegség jön létre, kölcsönösen fenntartják egymás betegségét és csak romlik a helyzet...
2016. júl. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Direkt nem írtam, melyik nem a durvább, mert az tökmindegy. Mindkettő pszichopata csak az egyik jobban, és már profibb a játékban. Ezért kiváncsi vagyok, mi sülhet ki ebből.

A gyengébb fél vajon képes lenne a gyógyulásra, ha szembesülne vele, milyen a másik oldalon lenni?

2016. júl. 25. 18:45
 10/20 anonim ***** válasza:
#8-as, nem írtam, hogy mindig így van :) Ott van az "általában" szó is :D
2016. júl. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!