Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti találkoztatok már rejtett...

Ti találkoztatok már rejtett sz. Xizmussal?

Figyelt kérdés

Nem vagyok se férfigyűlölő se semmilyen ...ista, csak érdekel, hogy mennyire tűnnek fel az embereknek az ilyen helyzetek.


Olyasmire gondolok, hogy... Az egyik haverom, aki férfi, ápolóként dolgozik, de mindenki nővérnek szólítja, a munkahelyén pedig sokszor egyedül érzi magát, mert jön a főorvos, hogy kislányok így meg úgy... (A kislányok néha hatvan évesek...)


Életem első egyetemi órája úgy kezdődött, hogy a tanár (elég ismert prof. egyébként) elmondta: utazzanak, lássanak világot, persze a lányoknak más, mert ők elmennek majd szülni és minden megváltozik...


Ti kerültetek már hasonló helyzetbe? Hogyan éltétek meg?


2016. aug. 16. 20:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Most az én véleményem nem tudom mennyire számít, mert férfi vagyok. Viszont engem a stílusom miatt ér állandóan általánosítás, meg kritika...

Szerintem ne foglalkozz velük! Attól hogy van pár bunkó aki nemi, etnikai, vallási, öltözködési, vagy bármilyen egyéb alapon különböztet meg másokat, te még nem leszel kevesebb, mégha irányul is ellened megjegyzés. Az ilyen embereknek általában saját magával van baja. Ne vedd fel! Pontosan azzal emelkedhetsz föléjük, ha semmibe veszed az olyan megjegyzéseiket amivel bántani vagy megalázni próbálnak. Nézd le őket Te is magadban, aztán lépj tovább! De vitatkozni, meg leállni velük felesleges.

2016. szept. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Rengetegszer!

Kicsit (szerintem normális mértékben) feminista vagyok, nem is nézek ki rosszul, szóval középiskolás korom óta 'kapom az ívet'.

Kezdve azzal, h. egyik (addig a kedvenc) tanárom okfejtése szerint, "a nőket biológia képtelenség megerőszakolni" 'bölcsességtől' kezdve, a munkahelyi ilyen-olyan diszkrimináció (gyakorlati helyen az összes szemét munkát a lányok nyakába varrták, mivel 'női munka', így 8-10 órát dolgoztunk (7-et lehetett volna), miközben a srácok marhultak...

Felnőttként a munkahelyen fizetésekben, a szexista megjegyzésekben, beszólásokban jött elő.

2017. márc. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!