Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehetséges egy embert...

Hogy lehetséges egy embert egyszerre szeretni és gyűlölni? Melyik érzelem lehet a valóság?

Figyelt kérdés

2016. aug. 20. 15:53
 1/8 Blade Bone ***** válasza:
100%
Mert mindkettő érzelmeket vált ki. Ezért mondják, hogy e kettőt csak egy hajszál választja el.
2016. aug. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%
Sehogy. Aki valóban gyűlöl valakit, akkor azt nem szereti. Gyűlölet az, amit egy szülő érez a gyermeke gyilkosával szemben. Amikor a rózsaszín ködben lebegő szerelmesek mérgesek valakire, annak semmi köze a gyűlölethez.
2016. aug. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Most oké második tegyük fel nem olyan erős érzelemre értette, ezen nem kell fennakadni. Igenis van ilyen érzés, hogy egyszerre kedvelsz és nem kedvelsz valakit. De úgy mondanám hogy egyik pillanatban igen, másikban nem és ezért összesítve ezt a két érzést asszociálod vele egyszerre. Mindkét érzelem a valóság. Két lehetőség van. Vagy benned van a "hiba" és igazából ugyanúgy viselkedik mindig csak belőled vált ki mást, vagy benne és ő nem ugyanolyan mindig és az egyik énjét szereted a másikat utálod. Vagy azért utálod mert nem akarod szeretni, de az ember nem tudja korlátozni hogy kit szeret. Szóval ez egy bonyolult téma, én még nem találtam megoldást igazán sajnos. (és a másodiknak, nem csak szerelem esetén lehet ilyen.)
2016. aug. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Most oké második tegyük fel nem olyan erős érzelemre értette, ezen nem kell fennakadni. Igenis van ilyen érzés, hogy egyszerre kedvelsz és nem kedvelsz valakit."

Ezt így aláírom, ilyesmi van. De ott nem gyűlölet van.

2016. aug. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"Ezt így aláírom, ilyesmi van. De ott nem gyűlölet van."


Mi,ha nem gyűlölet? Életemben most először tapasztalom ezt a jelenséget egy személlyel kapcsolatban,hogy mint ahogy egy válaszoló is írta,bizonyos személyiségjegyei miatt megvetem,gyűlölöm,míg másik oldalról felnézek rá,tisztelem,szeretem. Nagyon nehéz kezelni magamban ezt az ambivalenciát,teljesen kikészít. Nem szerelmi kapcsolatról van szó egyébként.

2016. aug. 20. 18:33
 6/8 anonim ***** válasza:
A szeretet ellentéte nem a gyűlölet hanem a közöny. Én is vagyok most így valakivel először, tisztelem és szeretem, mert hihetetlenül empatikus és kedves tud lenni. De utálom is mert néha elég tiszteletlen és hagyja, hogy a párja irányítsa őt sok mindenben.
2016. aug. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ellenszenv, nem szimpatikus viselkedés, lenézés, ilyesmik. Az illető bizonyos tulajdonságai szimpatikusak, mások nem.


"A gyűlölet egy tartós vagy rövid idejű érzelmi állapot, amelynek tárgya lehet egy személy, emberek csoportja, állat, vagy tárgy, esetleg elvont fogalom. Lényege a gyűlölet tárgyának teljes elutasítása, utálata.


A gyűlölet a szeretet ellentéte."

Forrás: Wikipédia és Pallas Nagylexikon.

2016. aug. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 acteur ***** válasza:

Sziasztok!

Én pont így érzem az egyik barátommal kapcsolatban.

Egy ideje lógunk együtt (néha sokszor, néha kevésszer).

Én bizonyos tulajdonságai miatt mondjuk úgy, hogy kikészít :D (pl.: nem is árulja el, hogy pontosan hol lakik, sokszor hibáztat, de a saját hibáit is szerintem rám vetíti, de ez enyémet is :D) szóval vannak dolgai, amit nem tudok hová tenni hiába beszélek Vele, de valahogy kedvelem, a furcsa jellemével együtt, valahogy jól érzem magam Vele és maga a lényével feldobja a napom.


Egyet értek az előző hozzászólóval, hogy a szeretet ellentétje a gyűlölet, de ezt mindenkinek magának kell érezni, hogy melyik dominál jobban benne a személy iránt, mert ha gyűlöli, akkor nem szereti és nincs értelme az egésznek, de ha szereti a nem előnyös tulajdonságaival együtt (mint pl.: én) akkor türelmesnek kell lennünk, hogy idővel rendeződjenek a dolgok. Lehet, hogy több idő, lehet, hogy kevesebb. :)


De ha a kedves kérdező feltette-e kérdést, akkor csak kedveli az illetőt (szereti??), mert pl. ha én vkit gyűlölök, akkor nem vagyok érzelmi válságban, mert akkor biztosan tudom, hogy nincs annak a személynek mit keresni-e az életemben. :)


Remélem tudtam segíteni.

Üdv.

acteur

2016. aug. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!