Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Milyen érzelmi, lelkiismereti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen érzelmi, lelkiismereti alapon lehetséges az, ha egy férjes (és gyermekes) nő éveken át külső kapcsolatban él, de a férjét sem akarja otthagyni?

Figyelt kérdés
Ezt az álnaívnak gondolható kérdést azért teszem fel, mert érzelmileg nem tudom megérteni. Egy jó barátnőm házasságáról tudtuk meg, hogy azért válnak, mert kiderült, hogy évek óta megcsalta a férjét - miközben nem akarta volna egyébként otthagyni. Tudom, hogy van ilyen is, de amit nem tudok megérteni: hogyan tudja valaki nőként azt végigcsinálni, hogy kettős életet él? Hogyan tudja érzelmileg elviselni, és elszámolni a lelkiismeretével? (Mivel számomra egyértelmű, hogy egy kapcsolatot először le kell zárni, és utána kezdeni egy másikat, őszintén nem is tudom, hogy két férfival folyamatosan lefeküdni hogyan lehet.) Azt tudom, hogy a férfiaknál ez talán nem okozhat ilyen dilemmát, de nőknél? Csak szeretném megérteni, milyen helyzet vezethet idáig.

2016. jan. 18. 11:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Tévedsz, normális férfiaknál ez ugyan úgy kizárt és elfogadhatatlan. Ahogy vannak ilyen idióta r*b*ncok, úgy vannak k*csög férfiak is, általánosítani kár.


Ő egy ilyen ember, a férjét sajnálom, nem tudta ki vesz el

2016. jan. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

"boncidai menyecskék

ugrálnak mint a kecskék,

szeretőjük mindig más

az uruk csak ráadás!"


Szerintem kevés népdalt hallgattál. Sok népdal szól a szexről, és a megcsalásról. És a kettős életről is.


Szerintem nem kell őket nagyon megérteni. Ahány eset annyi féle motiváció létezik. Vannak akik merő mártíromságból csinálják. Itt a kicsikre hivatkozva tartják fent a család látszatát. De csak szimplán gyávák lépni.

Van aki kívánja a férjét, de néha megkívánja a szomszédot is. És neki attól teljes az élete, ha van benne változatosság.

Van aki teljesen belekényelmesedett a házasságába és nem akarja egy szerető miatt ezt borítani.

Valaki elhidegül a férjétől, de nem bízik az új kapcsolatban...


És még sorolhatnám. De felesleges ezen agyalni, megérteni, keresni az okokat és miérteket. Ha az embertől ez távol áll, akkor pontos ismeretek birtokában sem lesz közelebb a dologhoz.

2016. jan. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én két esetet tudok most hirtelen elképzelni:

1. A férj ugyanezt csinálja, és a gyereket nem akarja a válásnak kitenni, így inkább ő is félrelép.

2. A férjnek olyan betegsége van, ami miatt nem működik a szexuális életük, kapcsolatuk, de pont a betegség miatt nem akarja elhagyni, a gondozásban, ápolásban kitart, de még vannak vágyai olyan téren, amit a férje nem tud megadni neki. Mondjuk ha ilyen van, akkor ezt jobb megegyezéses alapon, és nem a férj háta mögött.

2016. jan. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarja szétszedni a családot a gyerekek miatt.Szeretethiánya van és így próbálja pótolni,ami több évtizedes lapos kapcsolatban előfordul.Tudok több olyan esetet is,hogy megegyezéssel történik.
2016. jan. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Tudom, hogy van ilyen is, de amit nem tudok megérteni: hogyan tudja valaki nőként azt végigcsinálni, hogy kettős életet él? Hogyan tudja érzelmileg elviselni, és elszámolni a lelkiismeretével?"


Gondolom, pont úgy, mint az olyan férfiak, akik ugyanezt megteszik éveken át egy házasságban, élettársai kapcsolatban, mint pl. az, akiről ez a kérdés született:


http://www.gyakorikerdesek.hu/szexualitas__egyeb-kerdesek__7..


Az, hogy ez belefér-e valakinek a morális értékrendjébe, miért függene az illető nemétől szerinted?


Amúgy ha valóban jó barátnőd, és ennyire foglalkoztat ez a kérdés, akkor akár meg is kérdezheted tőle, hogy hogyan tudott kettő életet élni, és azt is, hogy miért.

2016. jan. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az 5-ösnek:


Nyilván nem kellene, hogy a nemtől függjön, kinek fér bele a morális értékrendjébe - sajnos azonban sokkal több férfiról hallom, hogy megcsalja a feleségét, és ilyenkor gyakran hallom önigazolásként, hogy a "férfiak természete" ilyen, sőt azt is, hogy szinte minden férfi megcsalja a feleségét (bár remélem, a saját férjem kivétel lesz.) A lényeg, hogy itt most a női gondolkodást, érzelmeket próbálom megérteni, de nekem nem megy. És persze megkérdeztem a barátnőmet - bár most áll a bál, ezért alig lehet igazán beszélgetni vele -, de számomra zavaros dolgokat közölt. Például hogy kihűlt a kapcsolat, hogy változatosságra vágyott. Nekem ezekre rögtön az lenne a válaszom, hogy akkor a házasságot kell érdekessé tenni, arra törekedni, hogy az legyen változatos. De ha nem megy, akkor is a sorrend: először megpróbálni rendbe tenni a házasságot, utána felbontani, és aztán új kapcsolat. És közben mindenkihez őszintének lenni. Vagy nem jól gondolom? .

2016. jan. 18. 14:31
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jól gondolod!Szerintem is igy kène müködnie a dolgoknak,ha nem müködik a pákapcsolat,házasság.
2016. jan. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%

"azért válnak, mert kiderült, hogy évek óta megcsalta a férjét - miközben nem akarta volna egyébként otthagyni. Tudom, hogy van ilyen is, de amit nem tudok megérteni: hogyan tudja valaki nőként azt végigcsinálni, hogy kettős életet él"


Nagyon egyszerű a válasz, kedves kérdező.

A barátnőd egy ócska kis korva, aki azért nem akart elválni, mert anyigalag bizonyára nem volt rosszul otthon.


A férj húzta az igát, hordta haza a lóvét, amíg a kis r.b.nc széttárta a lábait a szeretőinek. Valószínű megvolt a ház, kocsi(k), bolond lett volna elválni.


Igaza volt a férjnek, hogy kidobta ezt a macskós, lelkiismeretlen r.bit.

2016. jan. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
4 vagy 5 40-es nő ismerősöm van, aki nyitott kapcsolatban él, vagy tud erről a kedves férje, vagy nem.
2016. jan. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A válás réme: vagyonelosztás, gyermekelhelyezés....csonka család a gyerekeknek....ez nem hangzik túl jól...de ez nem gátolja meg hősnőnket, hgy gátlástalan legyen.
2016. máj. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!