Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hiba van a mentalitásunkban,...

Hiba van a mentalitásunkban, hogy sokan nem jelentik fel az illegális tevékenységeket?

Figyelt kérdés
Például "a szomszéd illegálisan dolgozik", stb. Ezzel az adott esetben a szomszéd az államot és ezáltal minket is megkárosít. Hiba, hogy nem jelentjük fel? Hiba van a mentalitásunkban?
2016. aug. 27. 22:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Jelentettél már bármit is? Sokaknak nincs annyi fölös idejük, energiájuk, hogy járjanak tanúskodni, vagy esetleg bizonyítani sem tudják megfelelően, akkor meg a jelentésből rágalmazás lesz, amit ugyanúgy büntetnek.
2016. aug. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokan nem akarnak mások dolgába avatkozni.

Egyrészt nem tudhatjuk, hogy mi van mögötte. Pl. ha a te példádnál maradunk, én nem nem szeretném, ha miattam pénz nélkül maradna egy család.

Másrészt nem akar az ember bajba keveredni.

2016. aug. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Nem hiszem, hogy ez mentalitásbeli hiba lenne. A társadalmunk és a kormányunk szar, ennek ez kvázi normális folyománya.


- Egyrészt az állambácsi lopja a legtöbbet & meg is ússza, mindezt csak azért, hogy a politikus férgek jobbá tegyék a saját nyomorult kis életüket egy ország kárára. Ha szerinted ezek után ő igazságtalanul károsítja meg az államot, akkor no comment.


- Másrészt gyakran nincs más lehetőség. Üldögélhet korgó gyomorral, vagy feketén melózik. Te melyiket tennéd?


- Harmadrészt amíg téged közvetve/közvetlenül nem érint, nem vagy feljogosítva rá, hogy a szomszéd bírája legyél. Hogy honnét, miből szerzi a megélhetését, az legyen az ő dolga.


- Negyedrészt ha fel is jelented, és bírósági ügy lesz a dologból, járkálhatsz egy csomót az ügyészségre.


- Ötödrészt a szomszéd nem fog repesni az örömtől, ha rájön, hogy te nyomtad fel, és ha kicsit is hevesebb vérmérsékletű, lehetséges hogy úgy megdolgoz, hogy a tulajdon édesanyád nem ismer majd rád...


- Hatodrészt, legalább valaki még dolgozik ebben az országban. Az, hogy 2 millió munkaképes tart el 8 millió parazitát, az nem állapot.


Nekem ez a véleményem, lehet lepontozni nyugodtan. Start!!!

2016. aug. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
Én pl. ismerek olyan embert, aki füvezik, de senkinek nem árt vele, ezért eszemben sincs feljelenteni. Baj lenne?
2016. aug. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező, legyen már egy kis tartásod... Szerinted ez olyan ország, ahol minden bokorban zsíros állások teremnek korrekt bérért? Ugyhogy nem... Ha Gipsz Jakab hónapokig, évekig nem kap melót, vagy csak zsebpénzért tud közmukizni, érthető, hogy az első fizetős maszekja után két kézzel kap majd. És az összes többiért is, csakhogy ne zörgesse otthon a csajkát a poronty.

Nehogy már a Gipsz Jakabok legyenek a hibásak, mert államunk abszurd terhekkel lehetetleníti el a dolgozót meg a munkáltatót is!! Az a mentális probléma, hogy eszedbe jut egyáltalán, hogy a dolgozni akaró embert felnyomd! Nem ő károsít meg téged, hanem akik milliárdot lopnak!! Azokat meg ha nem tudod, hol keresd, indulj el magadtól az első lámpavas felé, hátha megvilágosulsz...

2016. aug. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én egyszer jelentettem egy munkáltatót, de azért, mert nekem károm származott a tevékenységéből, szóval közvetlenül érintett voltam, és nem bántam meg, de 2-szer kellett tanúskodnom az OMMF-nél, ráadásul több év különbséggel, és csak ennek köszönhetem, hogy engem nem büntettek meg. Viszont nem hobbim másokat jelenteni, szóval ha én nem vagyok érintett, nincs közöm hozzá. Magamért kiállok, de nem vagyok Robin Hood.
2016. aug. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
42%

" Hatodrészt, legalább valaki még dolgozik ebben az országban. Az, hogy 2 millió munkaképes tart el 8 millió parazitát, az nem állapot. "


Abba a 8 millió parazitába benne vannak az idősek, és a gyerekek.

2016. aug. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
96%
Amúgy ez a "jelentsük fel olyan dologért, amivel nem árt nekünk" kicsit a besúgásra emlékeztet a kommunista rendszerekből.
2016. aug. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%

Mo-n az adóhatóságnak nincsen pártfüggetlen felügyeleti szerve.Vagyis ami pénz oda bemegy,azzal gyakorlatilag azt csinálnak amit akarnak.

A másik,hogy a 27% áfa vagy a rengeteg járulék miatt egyetlen kisvállalkozás sem tudna talpon maradni itthon,ha minden pontosan be lenne fizetve.

És akkor ebből jön amit már írtak,hogy miért adná oda a pénzét a vállalkozó hazaáruló tolvajoknak,amikor azt a pénzt a gyerekére is költheti.

És ezért az illegális tevékenységek jelentése besúgásnak számít.

És az a jellemhiba,hogy ha téged személyesen zavar valami,akkor nem felnőtt módjára odamész a szemébe mondod és megakadályozod a további tevékenységet,hanem jelented,feljelented,szólsz az óvónéninek,szól apunak áthárítva a felelősséget,másra bízva a munkát.

2016. aug. 28. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
63%
Igazi kommunista hozzáállás, gratulálok kedves kérdező. Nem a szomszédod károsítja meg az államot, hanem a vezetői. Te abból semmit nem tapasztalsz, hogy a szomszédod nem fizet adót, vagy kevesebbet.
2016. aug. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!