Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem lehet az embernek...

Miért nem lehet az embernek negativ tapasztalatai?

Figyelt kérdés
Miért söpörjünk be minden rosszat a szőnyeg alá? Jobb az ha nem veszünk tudomást arról ami van, és helyette vigyorgunk? Sokszor tapasztaltam már, hogy a többség nem szereti a rosszat, nem akar tudomást venni róluk, ami egy valós tény, vagy helyzet, s többen megmondják hogy az nem úgy van, Észrevettem ha nőknek is mondok szerintem valami fajsúlyos dolgot, akkor az van hogy nem fogják fel olyan súlyosnak a dolgot, és ne foglalkozzunk vele, vegyük fel a vigyort mintha semmi nem történt volna, még meg magyarázzák hogy én biztos mást láttam vagy félreértettem, meg annyival le söprik a dolgot hogy nem kell vele foglalkozni.. Miért jobb ez a mentalitás, hogy nem veszünk tudomást a rosszról és söpörjünk be mindent a szőnyeg alá?
2016. aug. 29. 09:48
 1/3 acelsziv ***** válasza:
89%

Mert a mai világ erről szól. Képmutatásról. Látszólag minden rendben van és mindenki boldog. De ha letéped a maszkokat akkor szenvedő, fogcsikorgató embereket látsz nyakig gondokban.

Nem képesek és nem is akarnak szembenézni problémákkal.

Amit látsz az nem vigyorgás, hanem halálfejek vicsorgása inkább. Ja és, hogy miért nem reagálnak. Mert ahhoz:

1: Fel kellene fogni, hogy súlyos dolgoz mondtál nekik

2: Konfrontálni kellene a problémát és

3: Konfrontálni kellene téged is, mint embert aki a problémát adja.

Ezek egyikére sem képesek.

2016. aug. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is ugyanezt vettem észre, sőt pszichológushoz járok, de ő is ugyanezeket erőltetné belém. Tény, hogy vannak dolgok, amiken nem lehet változtatni, mint pl a múltban történt dolgok, amik csak feleslegesen stresszelik az embert, tenni már nem lehet ellene, felesleges gyötrődni rajta. De sok jelenbéli dolog van, amivel igazán foglalkozni kellene, sőt egyáltalán észre kellene venni, hogy nem jó irányba haladnak a dolgok és tenni ellene. Ez igaz kicsiben és nagyban is.
2016. aug. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Vannak dolgok, amikkel nem érdemes foglalkozni, vagy amihez kicsik vagyunk egyenként, hogy változtassunk, és vannak dolgok, amiket nem szabad hagyni, foglalkozni kell vele, megoldást kell keresni, DE RÁGÓDNI EGY PROBLÉMÁN, NYAVALYOGNI, SIRÁNKOZNI, STRESSZELNI MAGAD ÉS A KÖRNYEZETED, MIKÖZBEN LÓGATOD A LÁBAD, SEMMI ÉRTELME.


Szóval például nem hagyom magam behúzni mindenféle pénzügyi baromságba, ha a káromra tesznek valamit, és van lehetőségem szót emelni, kárpótlást kérni, akkor lépek, és nem hagyom annyiban. Viszont nem tehetek semmit annak érdekében, hogy a Földet egyszer ne kebelezze be a Nap.

2016. aug. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!