Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy tényleg csúnyácska emberne...

Egy tényleg csúnyácska embernek lehet önbizalma?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, aki nem valami szép viszont hihetetlenül jószívű, kedves, értékes, az életét arra áldozta, hogy másoknak segítsen. De a külseje miatt sokszor kap bántó megjegyzéseket és bár próbál nem foglalkozni vele, mégis rosszul érzi magát emiatt, nem látszik rajta nem siránkozik emiatt, mindig boldognak és magabiztosnak tűnik, de nekem elmondta valamelyik nap, hogy hosszú évek után is milyen rosszul tudja érezni magát a külseje miatt és ez legbelül mindig ott van. Én szeretném, ha el tudná fogadni magát, elégedett lenne magával és boldog lenne, mert nagyon megérdemli. Van erre esélye szerintetek? Tudom gonosznak tűnök most én is, és ilyenkor jön az, hogy nem létezik csúnya nő, de szerintem mind tudjátok, hogy van olyan.
2016. aug. 21. 18:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Szánalmasak és ostobák olyan az emberek, akik a külső miatt bántják a másikat. Viszont nem lehet őket megváltoztatni, alapvetően amúgy saját magukkal van bajuk, és úgy érzik magukat jobbnak ha valakit bánthatnak... Ezt kéne megértetned az illetővel, hogy csak a buta emberek bántják és nem azért mert benne van ha hiba, hanem éppen a piszkálódókban.


Meg próbálja minimalizálni a kontaktot az olyanokkal akik bántják. Nem tudom hány idős, tanul e vagy dolgozik. De munkahelyet lehet váltani, annyit semmi nem ér, hogy az ember rosszul érezze magát.

Aztán esetleg sokat segíthet rajta egy barát, barátnő segítőkész hozzáállása. Nem tudom mit értesz csúnyácska alatt, de valamennyire biztos lehet rajta javítani, pár előnyösebb ruha, más frizura, ha kövér akkor fogyás, ha túl vékony akkor hízás, stb. Ezek az apró dolgok is dobhatnának az önbizalmán és talán kevesebb bántó megjegyzés érné.


25F

2016. aug. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. Nem mindenki szép. Nekem is van több olyan ismerősöm is, aki nem túl előnyös külsejű, de annyi más jó tulajdonságuk van, hogy ez nem is tűnik fel annyira. Ismerőseik nem a külsejükkel vannak elfoglalva, idegenek meg nem szoktak beszólni. Mondjuk mi már felnőttek vagyunk. Gondolom, gyerekek még vetemednek olyanra, hogy idegeneknek beszólogatnak.
2016. aug. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%
Az ilyen lányoknak van a legszebb belső énje és igenis tudnak ők is szépek lenni a maguk módján.
2016. aug. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%
Sikerekből meríthet önbizalmat, de a lelke mélyén mindig ott lesz egyfajta gátlásosság és elfojtott érzelem, ami minden egyes negatív megjegyzéssel sebet szakíthat fel a lelkében. Ezt csak egy valóban toleráns közegben lehet levetkőztetni, amire nálunk sajnos nincs lehetőség. A jobb életminőség/fizetés és ezernyi más dolog mellett pl. ilyen okból is szívesen mennek el végleg Magyarországról az emberek. Tetszik nem tetszik, ez egy balkáni mentalitású ország és egy lelkileg sérülékeny, de eleve egy igényes, normális értékrendekkel rendelkező ember sokkal szívesebben éli le az életét egy liberális felfogású osztrák/svéd/német társadalomban, mint egy korrupciótól/"urambátyám" kapcsolati rendszertől és a liberális társadalmi értékek hiányától megfertőződött társadalomban.
2016. aug. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sajnos nem. Bizonyos emberek amikor meglátják, hogy kicsit jobban érzi magát egy csúnyább ember, direkt beszólogatnak neki (idegenek). Ez egy annyira durva dolog, hogy nem tudom milyen ember az, aki tudja kezelni.
2016. aug. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Sunshinedoll ***** válasza:
Persze. Az önbizalom nem csak a külsőből adódhat.
2016. aug. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!