Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A vörös hajú emberek között...

A vörös hajú emberek között kék vagy zöld szeműből van több?

Figyelt kérdés
Gondolom mondanom se kell, de természetesen a festett vörösöket nem számolva. :)

2016. aug. 30. 22:50
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Kék. A zöld szemszín a legritkább.


A családomban is vannak vörösek, mind kék szemű.

2016. aug. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

A vörös haj, kék szem kombináció a legritkább a világon. A vörös hajhoz leggyakrabban barna, ritkább esetben zöld szem párosul, és csak kivételes esetben lesz kék szeme egy vörös hajúnak. Ahogyan a vörös haj, úgy a kék szem is recesszív tulajdonság, így ez a különleges kombináció csak akkor fordulhat elő, ha mindkét szülő a génjeiben hordozza a kék szem kialakulásának hajlamát, de erre mindössze 1% az esély.


[link]

2016. aug. 31. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Most megnéztem a szemszíneket így külön, de itt például egyértelműen azt írja, hogy a kék szem gyakoribb a zöldnél:

[link]

2016. aug. 31. 20:45
 4/5 Rozsda~RUST ***** válasza:
92%

Én is kékszemű vöröset többet láttam , mint zöldet...ha jobban belegondolok zöldet nem is nagyon. De akkor ezek szerint a kékkel ritkább.

+Az enyém az előző skála szerint Amber színű , olyan mint a hajam.

2016. aug. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
A zöldböl több van mégis az a legritkább szemszín de abbol több van
2018. jún. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!