Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti is úgy gondoljátok, hogy a...

Ti is úgy gondoljátok, hogy a GYK egy keresőmotor lett? Ez lenne a magyar Google?

Figyelt kérdés
Itt számtalan ember kérdezi, hogy mi mennyibe kerül, hogy lehet a ciszta rákos, vagy hogy a pszichiátere mit írt rá a papírjára és az az elképesztő, hogy az egészségük érdekében nem tudják megkeresni a google-t...Ők miért nem tudják megkeresni a google-ban? Kevesebb energiába telne, mint ide kiírni...
2016. aug. 31. 13:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki ért egy komolyabb, szakszavakat tartalmazó szöveget, lehet, hogy rákeres a google-ben is, de csak ilyeneket dob ki neki, vagy egyéni tapasztalatokra kíváncsi, vagy éppen beparázott és olyankor az ember nem reális döntéseket hoz és neki azonnal a gyk ugrik be és itt teszi fel a kérdést.
2016. aug. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vannak olyan kérdések, amit meg lehetne spórolni Google-használattal, de egy abszolút laikusnak az is nehézséget okozhat, ha egy szakmai oldalon próbálja értelmezni a leírtakat (egészségügyi kérdésekben, de van még jópár ilyen kategória, pl. az elektronikus kütyük, lakásban szerelési dolgok, jogi problémák stb.) arról nem is beszélve, hogy mennyire tudja megítélni, hogy az adott oldalon vajon valid információkat talál-e...Itt azért előfordulnak hozzáértő válaszadók is, akik valódi segítséget tudnak nyújtani. Az igaz, hogy itt is rostálni kell, olvastam már elképesztő hülyeségeket is.

Egyébként ha beütsz egy kérdést (és nem kulcsszavakat, bár akkor is előfordul) a Google-ba, minimum a 2.-3. találat a gyakorikérdések lesz. A keresőket is tudni kell használni (nem a "gugli" az egyetlen), sajnos, ezt még mindig nem tanítják az iskolákban, pedig fontos lenne.

2016. aug. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%
Már nem azért, de egy csomó dologra pont ezt az oldalt dobja elsőre a gugli. :)
2016. aug. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A google minden nyelvű gigakereső plusz funkciókkal. Hozzá képest a GYK kisgyerek.

Sosem kerestem célzottan semmit ezen az oldalon. Komolyabb témákat meg főleg nem, mert rengetegen tájékozatlanul írnak mindenfélét.

2016. aug. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

De rá lehet keresni, mint bármelyik szakszóra, de még arra is rá tudtam keresni, hogy a pszichiáter azt írta a papírjára, hogy "F16" (nem emlékszek a pontos megnevésére) egy kis szövegértés és wikipédia és meg is van oldva a "rejtély" és bemásoltam neki, hogy mi az az F16.


Ha pedig nem ilyen fajta egészségügyről beszélünk, abból is van kiút, beírom pl a vérvétel eredmény megnevezéseket, ha pedig nem értek valamit, akkor beírom azt a szót is amit nem értek.


#3 mivel azokat a szavakat használtad, amit a GYK kérdező vagy válaszoló, én ezért inkább tőszavakat használok



De itt tényleg a " legprimitívebb" kérést értem.

2016. aug. 31. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!