Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem hisz bennem senki, így,...

Nem hisz bennem senki, így, hogy csináljam végig?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy egyáltalán nem hisz bennem senki. Ha volt valami sikerem, annak egyedül örültem, itthoniak is csak sajnálták, hogy nem támogattak. De sose tanultak belőle. Most arról van szó, hogy egyetemre akarok menni, és fél füllel meghallottam, anyámtól, hogy arról beszélnek, hogy úgysem vesznek fel. A haverjaim/barátaim is gyakran megkérdezik a terveimet, meg mit csinálok, mert nem vesznek komolyan. Nagyon egyedül érzem magam ebben a rohadt nagy világban, egész életemben sose támogatott senki senkiben még szép szavakkal sem. Most vagyok 20, kifejezetten jó képességeim vannak, összegyűjtöttem annyi pénzt idén, amennyi elég lenne az egyetemre - kollégium, könyvek, étel-ital és szórakozás 3 évre spórolósan -, hogy ne az legyen, hogy állandóan dolgoznom kell. Idén újra érettségiznék, nyelvvizsgát le tudom tenni angolból, felkészülnék az első félévre, majd jövőre jelentkeznék. De nem érzek magamban elég erőt már ehhez. Meguntam, hogy mindenki kételkedik bennem. Ha sikerül nekem valami, akkor maximum meglepődnek, de nem támogatnak egy másik sikerhez. Ennek a kételkedésnek az oka, talán, hogy furcsa magamba fordult jellem vagyok. De nem tudom, teljesen lemerültem már, és bár érzek késztetést, nem érzek magamban elég lelki erőt az egészhez. Szerintetek mit tegyek? Egy pszichológus segíthet?

2016. szept. 1. 02:15
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Szia :) Én a helyedben mindenképpen megmutatnám nekik,hogy igenis képes vagyok rá..Az pedig, hogy senki nem örül annak,amit elértél az őket minősíti,nem téged.Nem mellesleg neked kell örülnöd a saját sikerednek, hiszen magadért csinálod/csináltad, nem? Azt csináld,amit szeretnél, és ne állítson meg benne senki,pláne ha képes lennél rá.Butaság lenne kihagyni a lehetőséget.Remélem nem pazarlod el sem az idődet, sem a lehetőségedet!Ha gondolod, írj nyugodtan, én szívesen meghallgatlak, és nem,nem szánalomból.20/L
2016. szept. 1. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Magadban kell hinni, nem másokban, ha ilyenek, nem kell meghallani amit mondanak, hagyd figyelmen kívül.

Tudom, nagyon nehéz. Én is szenvedtem - szenvedek hasonlóktól.

2016. szept. 1. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%

1. ne érdekeljen, engem sem támogattak kb. soha - fel is adtam az utolsó évben, mondjuk nekem a szak sem tetszett

2. pár hónap és költözök svájcba tripla ennyi fizuért, amit itthon kapnék, persze most sem hisznek bennem, stb.

3. milyen barát az olyan, aki semmibe vesz, és visszahúz?! Szerintem nincs szükséged olyan emberekre :)

2016. szept. 1. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 MZ.per.X ***** válasza:
93%
Egy valamit nem szabad elfelejteni, nem másokért akarod elérni a céljaidat, hanem magad miatt.
2016. szept. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, bennem sem hittek. Sőt az esetemben előszeretettel hangoztatták, hogy nem baj kislányom, hogy buta vagy, hogy nem megy ez neked, legalább te vagy a szép a családban..stb.. Nos, gimi végére, úgy döntöttem, hogy ezt a szerepet köszönöm szépen de nem vállalom és kiválasztottam a lehető legtávolabbi egyetemet otthonról. Mivel a gimi alatt folyton azt hallgattam, hogy buta vagyok, nem sok motivációm volt, de egy alacsony ponthatáros szakra ígyis felvettek. Ott vért izzadva ugyan, de elég jó jegyeket sikerült összeszednem, és onnantól már kaptam ösztöndíjat és sima utam volt a mester képzésre. Az MSC alatt már volt kiforrt tanulási stratégiám, minden ment, ahogy kell. Végül MSC után kiváló diplomával bekerültem a doktori képzésbe. AZ, hogy itt hogy teljesítek majd kiderül. A lényeg, hogy ne add fel. Te higgy magadban az a lényeg, ha az nem segít, akkor építkezz abból a gondolatból, hogy csak azért is megmutatod nekik.
2016. szept. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Segíthet a pszichológus, de sokba kerül. Persze, ha muszáj megéri. Itt sok biztatást kaptál. Szerintem is érdemes belevágni mindenbe, amihez elég erőt érzel.


Nem biztos, hogy a bizalom hiányzik a környezetedből, lehet, hogy ők nem olyan szorgalmasak, kitartóak, talán irigyek is kicsit vagy egyszerűen féltenek. Az biztos, hogy egy nem támogató családban nehezebb.


De mutasd meg nekik és főleg magadnak. Menni fog.

2016. szept. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
6-s vagyok , szerezz magadnak új barátokat, akikkel együtt tanulsz. Hasonló helyzetben élők jobban megértik egymást.
2016. szept. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálam csak olyan volt, ha én csináltam vagy elértem valamit, akkor azt is csak a véletlenre fogták, s semmi képp sem az hogy én..
2016. szept. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%
miért is kell, hogy más higgyen benned??
2016. szept. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azért is megmutatnám mindenkinek. Igaz, én nem ilyen helyzetben vagyok, mint te. Anyagilag rossz körülmények között nőttem fel és már kiskoromban megfogadtam, hogy megmutatom az egész világnak, hogy ki lehet törni a nyomorból.


Csak kis ösztönzésképpen (remélem ösztönzően fog hatni) 2 év van hátra az egyetemből, jó szakot választottam. Miután elvégzem, 300.000-es nettó keresetre is lehet számítani. Ha nagyon elkezdek szakosodni a szakmán belül és jól csinálom a dolgomat, akkor 1.400.000-ig mehet a fizetés fölfele és még így is alul vannak fizetve az emberek. Magamról tudom, hogy sikerülni fog és ha nekem sikerülhet, akkor neked is sikerülni fog! :)

2016. szept. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!