Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehetne boldog életem...

Hogyan lehetne boldog életem aszexuálisként? Hogyan ismerkedjek?

Figyelt kérdés
A kérdés adott; aszexuális vagyok, de nem szeretnék egyedül élni. 17 éves fiú vagyok, és aszexualitásom mellett a pszichológusom szerint valamilyen fóbiám is van, mert a szextől undorodom, tehát ez számomra lehetetlen küldetés. A gyerekeket utálom, úgyhogy ez nem is lenne baj, ugyanakkor, hogy kéne ismerkednem? Én vagyok a fiú, nekem kéne odamenni a lányokhoz, ugyanakkor nem mehetek oda, ha vannak feltételeim. Ez így nem működik...a lányok 99,99%-ának nem kellenék, abból a maradékból pedig mennyi tetszik nekem is... tehát ezért ez az ismerkedés téma eléggé lehetetlen. De akkor mégis mit tegyek? Igen, elkezdtem beletörődni, hogy egyedül maradok, én is ezt látom a legjobb ötletnek. Nagyon kivagyok emiatt, úgyhogy kéne valami segítség. Ha valakinek van valami ötlete, hogy ilyenkor mi van, az írja le, legyen szíves! Köszönöm annak, aki tud segíteni!

2016. szept. 1. 11:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Neten ismerkedés? Tudom, h elég gáz, de ott be lehet jelölni a szexuális érdeklődési kört: hetero, homo, aszex...
2016. szept. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
100%

Vannak fórumok különböző érdeklődési körű embereknek és én biztos vagyok benne, hogy nem te vagy az egyetlen aszexuális. Keress ilyen fórumokat. Ha esetleg nincsen, akkor kezdj el egy ilyet vagy blogolj erről. Biztosan lesznek érdeklődők és máris lesz hol ismerkedned! :)

25N

2016. szept. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
66%

Utálod a gyerekeket.. Kérdem én, hogy Te 17 évesen mi vagy? :)

Komolyra fordítva a szót, szerintem új pszichológust kéne keresni, aki megoldja a rejtélyt, hogy miért is undorodsz a szextől.

Az esetedben(ha nem növöd ki), a boldog életre nem sok alternatíva van, főleg ha mégis vágysz magára a kapcsolatra.

Kezdjük ott, hogy egy hasonló érdeklődésű Nőt kell találnod, aki tetszik is számodra. Emellett a neheze ekkor következik, hogy ennek a "vonzalomnak" kölcsönösnek kell lennie. Tű a szénakazalban..

17 évesen ne is álmodozz ilyen kapcsolatokról!

Nem fogsz olyan lányt találni aki ilyen korban ezt elfogadná, vagy nyíltan vállalná. Majd idősebb korban, 25-30-as évektől kezdve, talán.

Barátkozás az könnyű dolog, de a párkapcsolatról szépen lassan lemondhatsz jó pár évig!

2016. szept. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
25%

Paradox a szitu. Sexelni nem akarsz, de akivel eltöltenéd életed hátralevő részét az legyen számodra tetszetős. Márpedig az ember azzal sexel,aki tetszik neki. Jó, van olyan eset amikor azzal is, aki nem tetszik, de ahhoz kellő alkoholmennyiség elfogyasztása szükséges.



Ha majd elmultál 18 próbálj 1-2 sör után a világba nézni.Hátha kicsit lazítja a gátlásaidat. Sok ember egy kis alkohol (nem 8 sör és 15 feles) fogyasztás után kicsit felenged...konnyebben ismerkedik és még kanos is lesz.

2016. szept. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
50%
Egyetértek Myday-el. Ha szexuális kapcsolatot meg testi érintkezést úgysem szeretnél, nem mindegy hogyan néz ki az illető? Elvégre akkor csak egy barátot, lelkitársat keresel. Akkor pedig lényegtelen a külsö. Ha ez mégsem így van, akkor viszont nem vagy aszexuális csak fiatal egy pocsék pszichológussal és egy komoly megoldásra váró problémával.
2016. szept. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
0%
Legyél pap! Nehogy már annak legyen nője aki le se fekszik vele! Szégyen, ember!
2016. szept. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
32%
#5 köszi az egyetértés, még is 0%ban hasznos a válaszom :D
2016. szept. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Myday mostmár egy kicsivel több, mint 0. :) Amúgyse vedd a lelekedre, nekem egyszer a "mi a kedvenc ételed" kérdésre adott válaszomat pontozták le. Nem tudom, aki 0-át adott rá, mit gondolt. "Ez az őrült szereti a pizzát és még le is írja, milyen ember az ilyen-0 %"


Na de visszatérve a kérdésre, én is rengeteget változtam 17 éves korom óta (volt is rá időm), szóval kevedes kérdező ne nyugodj bele egy ilyen bolond diagnózisba. Ha már van, aki tetszik annyira, hogy neki pl szívesebben fognád mega kezét vagy ölelnéd meg, hidd el előbb utóbb lesz olyan, aki egészen más ösztönöket is felébreszt. Kivéve ha meg sem próbálod, mert neked úgyse menne.

2016. szept. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanebben a cipőben járok, csak húszéves lány vagyok.

Az előző válaszolóknak üzenem, hogy a romantikus vonzalomnak is lehet előfeltétele a szimpatikus külső, és mindenki megérdemel egy társat, nem csak a társadalom kanos 90%-a.

Kérdező, csak azt tudom tanácsolni, hogy járj nyitott szemmel: egy fokkal könnyebb dolgod van, mint nekem, mert több az aszexuális lány, mint az aszex fiú. Alakíts ki egy ismerősökből álló kört, figyeld, ki hogy viselkedik, dobd be a témát, hallgasd a véleményeket. Talán szerencséd lesz. :)

2016. szept. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem a legtöbb válaszadó nincs tisztában a fogalmakkal. Egy aszexuális ember éppúgy vágyhat párra, társra és szerelemre is akár! Az ember vonzalma lehet esztétikai, szexuális és romantikus. Jelen esetben csak a szexuális esik ki.


Sajnos nagyon nehéz dolgod lesz. Főleg mivel a Te korodban még kevesek tudják ezt konkrétan magukról. De ne add fel. Az viszont jó tipp volt, hogy keress hasonló emberkéket a neten /fórumokon.

2016. szept. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!