Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek jó dolog az...

Szerintetek jó dolog az önismeret?

Figyelt kérdés

Nem úgy értem, hogy hasznos-e. Nyilván igen. De jó az, ha teljesen tisztába jövünk önmagunkkal? Nekem ez az illúzióim lerombolását is jelenti. Tisztába jöttem önmagammal, és ez egyben sok álmom lerombolását is jelenti. És ez nem tett boldogabbá. Talán jobb lenne mégis sötétben tapogatózni, de még megtartani a hitünket. Ami persze sok csalódással és fájdalommal jár cserében.

Mi a jobb? Baromira tárgyilagosan, józanul látni a valóságot és elveszíteni az illúziókat, vagy önáltatni és csalódni, de mégis reményben élni?



2016. szept. 2. 16:11
 1/3 anonim ***** válasza:
attól mert tárgyilagosan látod a világot még lehetnek illúzióid meg vágyaid. De legalább nem fogsz velük pofára esni, mert azok nem lesznek irreálisak.
2016. szept. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sok ember meg van róla győződve hogy ő tisztában van magával, pontosan tudja, hogy semmit sem ér, egy senki..stb.. Nos, ezek közül rengetegen vannak, akik valójában csak depressziósak vagy önérétkelési problémákkal rendelkeznek és ugyanez igaz a másik végletre, akik azt hiszik, hogy ők találták fel a spanyol viaszt. Mindig mérlegelni kell, hogy mennyire jó is az önismereted, ha nem csak a rosszat vagy csak a jót látod magadban, hanem valóban reálisan mérlegeled önmagad, akkor azt gondolom jó. Álmokat lerombolni emiatt viszont nem szabadna. Az álmok hajtják, motiválják az embereket célt adhatnak.. Még ha elérhetetlenek, akkor sem szabadna elengedni őket. A legjobb tehát, az, ha tárgyilagosan és józanul látod a világot, de mersz álmodni is mellette. Ez így talán őrültségnek tűnik, hiszen mi értelme van valamire vágyni, amit sosem kaphatsz meg? Hidd el néha már a gondolat, az a kis légvár is jó kapaszkodó, ha elakadsz az életben.


"Célozd meg a Holdat, ha elhibázod is a csillagok között landolsz.."


-és amúgyis ki akar egy besavanyodott unalmas alak lenni? Az álmaink vágyaink és az az őrültség, hogy a lehetetlent akarjuk visz fűszert az életbe.:)

2016. szept. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem csak ez a két véglet van. Lehet, hogy most eljutottál valahova, annyira megismerted magad, hogy most lerombolódtak régebbi illúzióid- érdekes hogy nem álmokat írsz, az pozitív lenne, de az illúzió az inkább negatív- , de ez csak egy fázis. Ez talán azt jelenti, hogy tényleg történt egy lépés, szerintem jó irányba, attól függetlenül, hogy most éppen ezzel jár. Egy kicsivel később lehet, hogy máshogyan látod majd ezt a részt is, amiben most vagy.

Jó, ha az ember tisztában van magával, mert az önáltatós rész az tendál, ismétlődik, de ezzel viszont már biztos tanultál valamit. Aztán ki könnyebben halad az úton, ki komótosabban.

2016. szept. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!