Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen emberre mondják hogy...

Milyen emberre mondják hogy "sötét" azon kívül hogy buta és együgyű?

Figyelt kérdés
Valami olyasmit hallottam hogy zárkózott,vagy önző félére is alkalmazzák "jó értelemben" habár nem értem hogy is van ez?!

2016. szept. 2. 22:31
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Néger.
2016. szept. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
..mondom JÓ ÉRTELEMBEN :D
2016. szept. 2. 22:39
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Jó értelemben nem mondják.

Ha valakire azt mondják, hogy "sötét" akkor azt jelenti, hogy nagyon ostoba, buta, együgyű stb..

2016. szept. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én angolban találkoztam vele jó értelemben, zárkózott+komoly ember jelzőjeként. Magyarul csak a buta emberekre szokás használni.
2016. szept. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
*magyarban
2016. szept. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 MZ.per.X ***** válasza:
Ha valakire azt mondják hogy sötét, az csak negatív értelemben lehet.
2016. szept. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a gonosz emberre is mondják bizonyos kontextusban. Pl sötét tervei vannak. Vagy pl ott a Star Wars ahol a dark side of the force, azaz az erő sötét oldala egyértelműen nem az erő buta oldalra vonatkozik, hanem a rossz, gonosz, önző oldalra.

Aztán mondunk olyat is hogy sötéten látja a jövőjét, tehát hogy negatív, pesszimista, tulajdonképpen így az ilyen emberekre is mondhatjuk ezt.

Vagy pl ott vannak a darkosok, gótok, ha úgy vesszük ők is sötétek, mind öltözködésükben, mint a filozófiájukban és itt most nem a butaságra gondolok. De őket annyira nem ismerem, olvass utánuk ha érdekel.

2016. szept. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
3. válaszoló,köszönöm,azt hiszem a tied lesz a nyerő! Valami ilyesmi lehetett!:)
2016. szept. 7. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!