Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Régen miért viseltek az...

Régen miért viseltek az emberek mindig kalapot az utcán? Kb.50 éve. Még nyáron melegben is.

Figyelt kérdés
Mit szimbólizált ez?

2016. szept. 3. 14:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Kalap melegben pont jó, nem ég le a fejed és arcod...
2016. szept. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
Ez volt akkoriban a divat. Nekem sokkal jobban tetszik ez a régies öltözködés.
2016. szept. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
28%
Valamilyen társadalmi státuszt képviselt a kalap viselése.
2016. szept. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Mert divatos volt. Ma már nem az, ha kalapvételen gondolkodsz. Felejtsd el.
2016. szept. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%
Én pár évvel ezelőtt hordtam kalapot kb. egyedüliként a városban. Barnászöld posztókalap volt, de rendkívül kellemes volt viseli! És megemelhettem, ha találkoztam valakivel.Kalapot nagyon is megéri venni, újra divatba kell hozni mindenképpen...
2016. szept. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%
Kedves utolsó válaszoló. Ha ő kalapot akar venni akkor fog is. Ne te mondd meg másnak hogy mit hordjon. Lehet hogy már nem divat de attól még lehet hordani ha valakinek tetszik. Én olyan ruhát hordok ami nekem tetszik és nem azt ami másnak. Nem fogok mások kedvéért megváltozni.
2016. szept. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%
Mert akkoriban még tudták, hogy mi az az igazi SWAG ;)
2016. szept. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 MZ.per.X ***** válasza:
70%
Amellett hogy divat volt, a kalap az egyik legpraktikusabb fejfedő. Véd a nap és eső ellen, mellette elegánsan néz ki, nem úgy mint a suttyó baseball-sapka.
2016. szept. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem divat.
2016. szept. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Bok Globule ***** válasza:
52%
Amúgy igen, nem csak divat volt, de a státusszal is járt. Ugye a módi sokat számított akkoriban. Ha jó szabótól volt a ruhád, jó kalapod volt, akkor az számított bizonyos körökben. Lehetett higiéniai oka is. Ugye, akkoriban nem mindenki tehette meg, hogy fodrászhoz jár hajat mosatni, pláne otthon. Aztán, gondolom teljesen automatikusan működött ez is, mint manapság az, hogy az emberek 90 százaléka farmer nadrágot hord. Persze akkor sem volt divat mindenhol a kalap, vidékeken minek foglalkozzanak a városi urak, meg piperkőc szokásaival? Más helyen kulturális vonatkozása is van.
2016. szept. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!