Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az alázat hogyan nyílvanul...

Az alázat hogyan nyílvanul meg testbeszédben? Milyen non-verbalis kommunikációs jeleket jelent?

Figyelt kérdés

Persze olyan emberrel szemben, akit nem ismertek, nem tudtok róla semmit.


S egy ilyen emberrel szemben miért vagytok alázatosak?



2016. szept. 4. 10:18
 1/9 A kérdező kommentje:
A vallást ne keverjétek ide légyszi! 😶
2016. szept. 4. 10:22
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Lesütött szem, görnyedt hát,kéztördelés
2016. szept. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Behúzott nyak, lehorgasztott fej, szemkontakt kerülése, vállak behúzása.


Talán ösztönszerű reakció a fizikai fölénye miatt?

2016. szept. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Magabiztosságra utaló non-verbális jelek ellentéte. Görnyedt testtartás, minimális szemkontaktus, önkénytelen mozgások (meg nem álló lábak, gyűrű forgatás, óra bszkurálás, kéztördelés, fejvakargatás).



"S egy ilyen emberrel szemben miért vagytok alázatosak?"


Ezt nem igazán értem. Milyen emberrel?

Egy alázatos emberrel nem leszek alázatos, mert nincs értelme. Barátságosabb leszek esetleg, hogy lássa nem harapom le a fejét, de ha nincs okom jópofizni akkor úgy viselkedek vele mint akárki mással.


"Alázatosan" viselkedni általánosságban véve nem jó. A magabiztosság messzebb visz, még akkor is ha erőltetett.

2016. szept. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lehet jó az alázatosság ,ha nagyon függsz a másik döntésétől. Triviális példa :rendőr megállít mert valami kisebb dolgot megszegtél.Ilyenkor jól jön egy kis alázkodás ,mert lehet akkor jobban megúszod ingyen, mintha kihaénnem stílusban magyaráznál neki vissza,és akkor a kocsidat is szétszedi hogy van e benne láthatósági mellény stb és kapsz egy szép nagy csekket.
2016. szept. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#5


Jogos, erre nem gondoltam, nem sűrűn találom magam ilyen helyzetben. Nálunk még a főnőknek sem érdemes megalázkodni, annyit vesz le hogy gyenge vagy és elkeseredett, akit nyugodtan félre lehet tolni.

2016. szept. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#4-es, jogos a felvetésed, rosszul fogalmaztam!

Úgy akartam írni, hogy egy alázatos ember miért alázkodik meg egy ismeretlen ember előtt?!


Nálam volt hasonló,pl. buszra szálltam fel, és a pasi csinált olyan tacskónézéshez hasonlót meg a boltba is volt ilyen.

Nem értem, hogy miért altak alázatosan felém?! Ki vagyok én?

2016. szept. 4. 14:13
 8/9 anonim ***** válasza:

"egy alázatos ember miért alázkodik meg egy ismeretlen ember előtt"

Nekem sajnos van egy ilyen gerinctelen munkatársam, aki ilyen tulajdonságokat képvisel, mint amit a hozzászólók eddig írtak. És hogy miért teszi? Azért, hogy megnyerje a másik szimpátiáját, ezáltal ki tudja használni a tulajdonságait, és ő fölözze le a hasznot, be tudjon tövig nyalni a főnöknél. Meggörnyed, kedélyes mindenkivel, sumákol a háttérben, felelősséget nem vállal, mással végezteti a saját munkáját (mert fél a felelősségtől), a főnökség előtt meg teszi a szépet és a jót.

2016. szept. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy van ilyen is, erre a legjobb szó, hogy alattomos
2016. szept. 5. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!