Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Megint el fogok bukni?

Megint el fogok bukni?

Figyelt kérdés

Próbálok erős maradni lelkileg, és azzá válni fizikailag, edzeni napi szinten, nem foglalkozni másokkal, nem kötődni senkihez, de ezt már sokszor eljátszottam...mindig egy idő után ugyanaz a vidám, kedves kislány lettem, aki alapból vagyok (/voltam). Igazából most ezt a változás egy szakítás miatt jött, nem akarom szeretni azt az illetőt és már nem is szeretem, csak hiányzik. Nem sokáig voltunk együtt, néhány napig, de vele volt az első csókom ráadásul pont azon a helyen, ahol akartam (életcélom volt azon a helyen sétálni a szerelmemmel, de azt nem is mertem remélni, hogy ott fog megtörténni életem első nyálcseréje :D).

Nyolcadik osztály, a tanulásra kellene koncentrálnom, ezen kívűl a sportot is próbálom beiktatni a mindennapjaimba. Ezzel viszonylag jól is haladok, de úgy az egészhez...kezd elfogyni az kitartásom és az energiám. Egyszerűen nincs kedvem az egészhez, nem bírok gondolkodni, aztán veszek egy mély levegőt és összeszedem magam. De ez így nem mehet a végsőkig.

Barátaim nem igazán vannak, vagyis lehetnének, de -mint már említettem- nem akarok senkihez kötődni, szóval ja, nincs aki bíztasson. Nem akarok olyan kiégett életet élni majd 20-30 év múlva, mint a szüleim, ezért csinálom ezt az egészet. Félek, hogy megint elrontom és ugyanolyan kis szerencsétlen, naiv törpe maradok. -.-



2016. szept. 4. 20:06
 1/5 anonim ***** válasza:
nos.. nagyon jó úton haladsz már most is a kiégés felé.. az embernek élmények/tapasztalatok/emlékek kellenek, te meg pont az ilyenektől vágod el magad..
2016. szept. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem, dehogyis, úgy látszik, rosszul fogalmaztam :) ez csak ideiglenes, amint több időm lesz, nyitni fogok a világ felé, de most muszáj a tanulásban, sportban, meg egyéb hétköznapi dolgokban is megtalálnom a jót, mert nagyon max. hetente egy-két órám marad úgy tényleg másokra (ha pihenni is akarok), ami elég kevés, így csak néha használom ki...
2016. szept. 4. 20:20
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés?
2016. szept. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sportban miért muszáj jól teljesítened? Ha nem űzöd versenyszinten, akkor az élvezet legyen a lényeg.

Tanulásban mi a célod? Ha van már egy kitűzött továbbtanulási cél, akkor az ahhoz szükséges tárgyakat erőltesd. A többit nagy eséllyel felesleges. Én megértem, hogy van, akinek nehezen megy a tanulás. Ne haragudj meg, de 8. osztályban azért még nem kell belehalni. Ha most ilyen problémáid vannak vele, akkor középiskolában lehet, hogy véged lesz.

Harmadrészt pedig: Nekem az egész inkább tűnik egy kamaszproblémának, mint reális gondnak. Egyszerűen keresed a helyed meg azt, hogy mihez kezdj magaddal. Az önostorozó utolsó mondat meg tipikus.

2016. szept. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Mivel eddig lusta voltam, meg úgy alapból nem érdekelt az egész, még egy-egy tesióra is gondot okoz, pedig most tényleg lett célom sport terén, de már évekkel ezelőtt el kellett volna kezdenem a dolgot, ezért most sok lemaradásom van...

A tanulás teljesen más, tulajdonképpen az köt le, van, hogy előre megtanulom amit majd tanulni fogunk a suliban, plusz nyelvet kezdek el tanulni, különórákra járok, meg ilyenek, nekem ez olyan menekülés, vagy hogy is mondjam...mindig is csak ezzel tudtam kitűnni, máshoz nem igazán van tehetségem (ja várj, de, fel tudom kapcsolni a lámpát a lábammal, habár ebből nem hiszem, hogy valaha is meg fogok élni), az emberekben mindig csalódok (nem olyan komoly dolgokat kell elképzelni, de nekem már az is nagy trauma, ha végignézek egy Híradót és rájövök, hogy mik történnek ameddig én csak ülök a hátsófelemen), jobban megvagyok így...:)

Aha, ez is csak ilyen általam kreált probléma, de számomra igenis szar helyzet, habár már lassan én is belezavarodok a saját hülyeségembe...xD

2016. szept. 4. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!