Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudok haragudni?

Miért nem tudok haragudni?

Figyelt kérdés

Ötödikes koromtól egészen nyolcadikig mondhatni mindennapos megaláztatásban volt részem kisebb-nagyobb kihagyásokkal. Volt, hogy az egész osztály ellenem volt csak mert mindig olyanokkal barátkoztam akik nem a "menők" közé tartoztak. Tudom, hogy gyerekes dolgok de még ma is azt mondom, hogy borzalmas időszak volt és lehet, hogy még egyszer nem tudnám végigcsinálni. Nem túlzok ha azt mondom, hogy minden napom sírássall végződött majd reggel gyomorgörccsel mentem iskolába. Mindegy. A lényeg, hogy hiába bántottak annyiszor, valamiért nem haragszom rájuk és akkor sem haragudtam, pedig jogtalanul kaptam. Mai napig ha valaki cseszeget természetesen felhúzom magam rajta és próbálom megvédeni magam miután elhordtam magamban mindennek, pár perc és megnyugszom és mintha mi sem történt volna. Képes lennék vele barátkozni. Nem felejtem el azeket a dolgokat mert mai napig előttem vannak amivel gyakorlatilag földbe tiporták az önbizalmamat amit mostanság próbálok összeszedni de még mindig nem haragszom. Van egy tanárom aki állandóan kritizál és nem éppen építő jelleggel, többször éreztem miatta azt, hogy hagyom a francba az egész iskolát amiért így beszél velem/velünk. De hiába bánt basszus, egyszerűen nem tudok rá haragudni! Bármit mondanak rám nagyon magamra veszem, elraktározom sajnos de közben le is pereg és megbocsátok. Nem vagyok naiv mert sok mindent nem hiszek el, de akkor van erre a tulajdonságra megfelelő szó? Ez miért van? Normális ez?

20/L


2016. szept. 7. 21:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de én is ilyen vagyok. Mert elfogadod a véleményüket, talán azért.


Amúgy te tudod, hogy ha valakit szeretsz, az nem azt jelenti, hogy hagyod, akárhogy viselkedjen?


Ok, mondok egy példát:

Szakítasz a pasiddal, mert okot adott rá (megcsalt, meglopott benneteket, vagy amit el tudsz képzelni).

Képzeld el, továbbra is vannak iránta érzéseid, de az eszed azt mondja, ne engedd a közeledbe. Szerintem ilyen valami lehet ez is.

Te szereted őket, de elköveted, hm szerintem azt a hibát, hogy nem húzod meg a határokat.

ÉRdekes dolog úgy tanácsot adni, hogy pont ebben a cipőben járok.

Érdemes meghúzni a határokat. Nehogy átcsapjon majd egyszer depresszióba. te nem azért vagy ott, hogy másokat kiszolgálj, hanem hogy a saját életedet éld.

2016. szept. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is ugyan így érzek, és erre én is kíváncsi vagyok, hogy miért. Pl. az egész 12-es évemet elrontotta egy fiú, mert bántott, megalázott, és valamiért még sem haragszom. S nem tudom megmagyarázni miért.


De ez végül is azért jó, mert így sokkal erősebbek vagyunk.

2016. szept. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!