Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezhet, hogy egy ember...

Létezhet, hogy egy ember ennyire jó legyen?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömről van szó. Az egyetemen találkoztunk. Azon kevesek egyike, aki mindig is teljesen normális emberként tekintett rám. Azt tudni kell rólam, hogy nagyon introvertált vagyok, de ő ennek ellenére mindig teljesen normálisan viselkedett velem.

Emellett mindig mindenben segítette nekem, amiben csak tudott. Sosem nyűg neki a segítség. És semmilyen haszna nem származik belőle, ő akkor is lelkiismeretes, és a lehető legtöbbet teszi meg a másikért.

Sokszor már én éreztem rosszul magam, mert nem igazán tudtam viszonozni ennyi segítséget, de amikor például egy nagyon csekély ajándékot vettem neki szimbolikus viszonzásként, ő akkor ugyan elfogadta, de megígértette velem, hogy többet nem veszek neki semmit, ő szívesen segít bármikor, és nem kér cserébe semmit.

Persze amikor csak tudok, akkor én is próbálok segíteni neki, de nem nagyon van rá szüksége.

Fogalmam sincs, hogy miért ilyen jó hozzám.

És azt sem érzem, hogy netán szánalomból, sajnálatból tenné (igen, megszoktam érezni, ha onnan fúj a szél). Mielőtt találkoztunk, nem tudtam elképzelni, hogy létezhet ennyire jó ember, mint ő. Pedig előtte szerelmes is voltam.

Egyébként az élete nem mindig fenékig tejfel, sokszor stresszes, és néha sok gond gyötri, de pont ennek ellenére mindig sosincs rossz szava, sohasem koptat le, és mint már írtam, mindig segít!



2016. szept. 10. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Hirtelen magamra ismertem. De aztán beugrott, hogy aki hasonlót tudna írni rólam, az nagy ívben szarik a fejemre. Persze, most a szemeszter elején megtalált, mert szüksége volt rám. Majd a félév közepe felé gondolom megint beszélünk.
2016. szept. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 AtyeszLL ***** válasza:
100%

Nem is vagy introvertált.


Akit leírtál, azt gyűjtőnéven barátnak hívjuk.


Gratulálok, ŐRIZGESD! VIGYÁZZ RÁ!

2016. szept. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1


Néha félek, hogy tulajdonképpen ő is így írna rólam. :(

Nagyon remélem, hogy nem érzi úgy, hogy csak kihasználom.

Ha segítségre lenne szüksége, én örömest állnék a szolgálatára. :)

2016. szept. 10. 21:40
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Létezhet, csak ritka. Becsüld meg.
2016. szept. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy ilyen barátom. Illetve én is vagyok ilyen egy másik ismerősömnek. Szerintem akadnak ilyen emberek. Bár tény hogy ritka
2016. szept. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ölelgesd meg és örülj, hogy van egy ilyen gyöngyszemed ^^
2016. szept. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!