Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem teszünk semmit sem...

Miért nem teszünk semmit sem azért, hogy az adataink biztonságban legyenek?

Figyelt kérdés

Nyilván nem minden emberre vonatkozik ez.


Gyakran látok olyan bejegyzéseket pl. Facebook-on, hogy "Elvesztettem a telefonomat [ami 100K Ft], amin fontos dolgok vannak. Aki megtalálta, hajlandó lennék odaadni neki a telefon bolti árát, csak hogy visszakapjam az adataimat."


Ha nem pont informatikából, de az élet más területeiről az emberek biztosan megtanulták már azt, hogyha valami fontos, akkor tenni kell azért, hogy az biztonságban legyen. Ha tudjuk azt, hogy milyen értékes dolgokat tárol az eszközünk (fontos fényképek, videók, dokumentumok), miért nem gondolunk a rajta tárolt adatok biztonságáról?


2016. szept. 12. 22:35
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Én teszek. Nem regisztráltam Failbookra (többek között mert egy kalap szar divatfos), nem adom ki az adataimat, bankszámlaszámomat stb. nyilvános helyen, robbantós mailcímeket használok, és mindig ellenőrzöm, megvan-e a teldzsóm. Rajtam felkopik az adathalászok álla :P
2016. szept. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ajjajj, most látom, mennyire szerteágazó téma lehet itt ebből. Nos, én adatbiztonság alatt nem azt értem, hogy mások ne férhessenek hozzá az adataimhoz, hanem annak a biztonsági mentésére gondoltam (pl. eszköz elvesztése, titkosító vírusok stb. esetén).
2016. szept. 12. 23:00
 3/10 anonim ***** válasza:
60%
Hahh... Nekem sincs Facebookon, ezen sokszor kiakadnak, aztán megnézem a profiljukat, képeiket, bejegyzéseiket, jókat élcelődök rajtuk, kombinálok mindenféléket a képeik alapján, rosszindulatú megjegyzéseket teszek, de tényleg alaposan kivesézem a profiljukat, a képek háttereiből is képes vagyok olyanokat összekombinálni, hogy csak na. Sokan megsértődnek, de akkor látják be, hogy nem éppen célszerű ott élni az életüket, nagyonis meg kell válogatni, hogy ki mit tár ki a nyilvánosság elé, és nemcsak azért mert sokan ott élik ki a rosszindulatukat, meg rentgeteg pletykára ad okot, hanem éppen azért, mert egy ártatlan nyaralós kép arról, hogy én most épp Amszterdamban vagy, arra enged következtetni egy erre szakosodott betörőt, hogy nem olcsó helyen vagy, van pénzed, nem is vagy otthon, megnézi a kapcsolati hálod, simán kitalálja hol laksz, kivel élsz, üres e a ház, a házibulis képeid alapján felméri az értékeidet, stb... Bocs, ez hosszú volt, de mindig elcsodálkozom azon, hogy ki miket ki nem tesz a nagyközönség elé dicsekvésből, unalomból, vagy mert a Facebook rabja. Kisfiamnak van, de még képet sem küldhet a beleegyezésem nélkül. Mindig elmagyarázom neki, hogy ezt most ezért ne, vagy azért ne, igyekszem belenevelni az adatvédelem ilyen formáját.
2016. szept. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Elég macera az összes telefonszámot minden ismerősödtől elkérni újra, aki a telefonon használja a naptárat az fontos eseményekről maradhat le,
2016. szept. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
33%

Olyan menyiségű adattal találkozunk naponta, méginkább tárolunk, hogy képtelenség megjegyzeni. Az agy ezért egy triviális megoldást alkalmaz, csökkenti az információmennyiség un. redundanciáját, vagyis a kétszer szereplő tényezőket igyekszik egy kalap alá vonni, ezáltal "tömöríteni" amit meg kell jegyeznie. Megfordítva: miközben igyenszünk minimális informciót megjegyzeni, végtelenül logikátlan több adatot begyűjteni és tárolni ugyanarról az elemről.

Itt jönne egy biológiai rész, amit rendezzünk le annyival, hoyg a szokásos napi cselekvések rutinná válnak, amin nem is gondolkodunk, és meg sem kérdezzük a helyességét.

Tehát remélem érthető a dolog pszichológiai háttere, sokkal erősebb a spórolásra való törekvése az agynak, mint a biztonságra, ezért rutni szinten megszokja a spórolást, eszébe sem jut senkinek a biztosnági másolat. Nem azért, mert nem tanulta meg, szimplán nem is foglalkozik a lehetőséggel az agy.

2016. szept. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De miért is kellene ezt minden nap elvégezni? 2016 van, elég egyszer beállítani, hogy mit hová mentsen az eszköz, és ha tegyük fel nincs mobilnetünk, akkor is, ha hazaérünk és felcsatlakozik a WiFi-re, már magától is menti az adatokat egy otthoni eszközre.
2016. szept. 12. 23:26
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
A telefon nem csatlakozik a wifire. mert nincs rá szüksége. meg a használójának sem. tehát nem ment semmit sehova se.
2016. szept. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát, akinek eszébe is jut, hogy pl. lementse gépre az 1400 fotót, 200 videót, 60 telefonszámot, emailcímet és jegyzetet, az sem feltétlenül tud időt szakítani rá. És általában olyankor jut eszükbe, amikor már késő.
2016. szept. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"De miért is kellene ezt minden nap elvégezni? 2016 van, elég egyszer beállítani, hogy mit hová mentsen az eszköz, és ha tegyük fel nincs mobilnetünk, akkor is, ha hazaérünk és felcsatlakozik a WiFi-re, már magától is menti az adatokat egy otthoni eszközre.'


Faxa, egy év múlva mennyi adat is lesz abban az egy szerencsétlen mappában? Utána találj már meg egy automatikusan elnevezett pl: xyz0002345 nevű fájlt úgy, hogy nem tudod a nevét, és a pc-den nincs indexelve sem különösebben. Azzal, hogy megvan kópiában sz.rt se érsz, mindaddig amíg nem tudod hol van, és csak azt tudod hol van amit megjegyzel, a memóriád meg véges, ergó nem duplázzuk az elérési útvonalakat. Ennyi a történet.

Ha nem érted meg sry, akkor maradunk annyiban, hogy pszichológiai oka van a jelenségnek.

2016. szept. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"eszébe sem jut senkinek a biztosnági másolat. Nem azért, mert nem tanulta meg, szimplán nem is foglalkozik a lehetőséggel az agy."


Ez mekkora ostobaság. És akinek "foglalkozik vele az agya" (i.e. eszébe jut), az valami felmérhetetlen géniusz?


Kérdező, egyszerű. Hülyék és lusták. Hülyék, mert fontos dolgokat tartanak a telefonjukon, lusták, mert csak be kellene dugni egy usb-t és rámásolni a gépre.

2016. szept. 13. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!