Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Izgalom nélkül prezentálni?

Izgalom nélkül prezentálni?

Figyelt kérdés

Soha nem voltam egy határozott és magabiztos ember, sokkal inkább a szúrós tekintetek a vélemények amik annyira zavarba hoztak, hogy teljesen kiestem a szerepből, amit csak próbáltam is felvenni..

Amikor emberek előtt állok (azon kívül, hogy mindenki engem néz) felmegy a pulzusom (vérnyomásom) a hangszínem egy más irányban van, néhány perc múlva már beszélni sem tudok tisztán... egyszerűen az idegesség fokozódik..


Gondoltam, hogy ez egy hosszú folyamat, olyanokkal kísérletezgetek, hogy sok sok egymás mellett ülő ember (pl. asztalnál/ vagy kórházban várakozók stb) kérdezek valamit tőlük egyetemlegesen. 3-4 embernél már értem el sikereket,magabiztosan és normálisan beszélve tudtam megnyilvánulni..


a másik lépés az volt, hogy figyelemfelkeltő ruhákat vettem fel (nem részletezem, a lényeg, hogy olyan ruhák és öltözetkombináció volt, ami mellett az ember nem megy el anélkül hogy oda ne nézne) itt is sikerem volt, bár időbe telt, ignorálni az arckifejezéseket.


Ha az ember szellemi munkakörben akar dolgozni, úgy érzem tényleg szükséges a tömegek (akár 10 fő akár 40 vagy 100) fő előtt sikeresen kommunikálni. Hamarosan egyébként lesz lehetőségem 40 fő előtt..


Tanácsokat szívesen vennék amik nektek segítettek, hogy semmi ne látszódjon abból, hogy izgultok (de túl laza sem akarok lenni) hivatalos akarok lenni és a feladatnak eleget tenni. Hogy az jöjjön le az emberek azt lássák amit prezentálok ne engem..(ahogy szenvedek.)



2016. szept. 16. 18:47
 1/2 b_smart válasza:
Szerintem ezt egyedül úgy tudod fejleszteni, hogy sokat adsz elő élesben. Tükör előtti gyakorlás alapvetően más élethelyzet, ott hiába gyakorol az ember. Ami nagyban segíti az előadás sikerét, ha nagyon képben vagy az előadandó témával kapcsolatban. Különben a legnagyobb színészek is lámpalázasak mindig az előadás előtt, ami akár lehet rossz hír is. :)
2016. okt. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 b_smart válasza:
Eszembe jutott, hogy fősulin azért lesz lehetőséged bőven prezentálni 40 fő előtt. :)
2016. okt. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!