Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért érzem szrul magam, h...

Miért érzem szrul magam, h vettem egy nagyobb tvt?

Figyelt kérdés
Dolgozom rendesen, még szüleimmel élek, viszont már egy ideje terveztem h veszek egy nagyobb tvt, fejben kiis mértem, félretett pénzt rá, Mégis szüleimet ez zavarja látom rajtuk.. Mostmár nekem is rossz..elment a kedvem Ugyérzem ezt nem érdemlem meg.. Sajnálom is kicsit a pénzt meg az hogy egyáltalán zavarja őket.. Miért baj ez? Ilyen luxusnak számit ? Mit csináljak?
2016. szept. 17. 01:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én 37 évesen vettem az első TV-met, egy 51"-est. Addigra megvolt nagyjából a lakás meg a kocsi. Kevesebb volt, mind a fizetésem.

Lehet a szüleid úgy gondolják, hogy valami hasznosabbra is gyűjthettél volna. Neked kell tudni, hogy mi a fontos az életedben, mi az amit megengedhetsz.

Akik úgy gondolják, hogy a pénz azért van, hogy elköltsük, azok szoktak 40 évesen is az szüleiknél élni és Provident meg devizahitel csapdába kerülni és nyugdíjasan éhen halni.

2016. szept. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Semmit ne csinálj.

Te dolgoztál meg érte. Lehet nem tudsz külön költözni, de legalább van egy kis szórakozásod.

2016. szept. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Igen, az embernek lehetnek igényei, ez teljesen igaz. Azzal kiegészítve, hogy ez régen is így volt, csak akkor "kicsit" szűkebb volt a piac. Ha az ember csak arra költ, ami létszükséglet, az nem élet.

Egyébként meg nem kell ennyire a szívedre venni. Én is azt mondom, hogy ha ennyire garasoskodóak, akkor érdemes lenne a különköltözést tervbe venni, de addig is próbáld meg lazábban kezelni a dolgokat.

Amikor volt a digitális átállás, én is vettem egy Mindig TV Extra set-top boxot meg előfizetést. Meg is kaptam apámtól a rosszalló megjegyzést, hogy milyen "sz*rokra" költöm a pénzt. És? Rá kell hagyni. Majd lenyugszik. Rá egy héttel, amikor bedöglött az ő t-home-os vevőegysége, ő örült a legjobban a set-top boxomnak, hogy legalább azt a 20 csatornát nézheti. :)

2016. szept. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Hát ha tehetem mostmár tényleg külön életre gyüjtök.. mert tényleg elég rossz, régimódiak, régen tényleg nem volt fellendülve ennyire a piac, egy képcsöves tévé luxusnak számitott, igy ők nem értik ezt, mert nincsenek benne.. s hiába mondom hogy egy led tv ami 80-109centis, hiába mondom hogy Igen az egy mai átlag normális tvnek felel meg.. ők csak azt nézik hogy milyen nagy meg milyen luxus termék.. De tényleg manapság már ilyenek a normális alap dolgok, eszközök, telefonnál is.. miért veszek én olyat.. azért mert egy mai telefon igy néz ki.. nem értem miért kell megmagyaráznom a technika fejlődését. De meg is mondtam nekik hogy haladni kell a korral, ma már az nem müködik hogy veszek egy dolgot aztán aztmondom rá hogy 20 évig jó lesz az.. Ettől a befásult mentalitástól vagyok rosszul amit produkálnak
2016. szept. 19. 09:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!