Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet valakinek egyben...

Hogy lehet valakinek egyben alacsony önbizalma ÉS barátnője/barátja?

Figyelt kérdés

Nem vitatkozom, komolyan nem értem. Régen depressziós voltam, és úgy voltam vele, hogy anyukámnak én büntetés vagyok, a testvérem jobbat érdemel, a szobámat sem érdemlem meg, csak pazarolják rám a helyet, a barátaimat is hanyagoltam, hogy ne rontsam a levegőt...


Nem akartam senkit a belsőmmel vagy a külsőmmel büntetni. Elképzelni sem tudtam, hogy kapcsolatom legyen.


Hogy van mégis egy csomó önbizalomhiányos embernek párja? Nem érzik úgy, hogy büntetik a másikat?


2016. szept. 23. 12:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%

Azért mert valaki önbizalom hiányos még lehet szeretni. Lehet kedves, jó ember, adhat szeretetet, szerelmet egy másik embernek. Szóval persze lehet szeretni és nem büntetés :)

És fordítva is igaz, azért mert valaki magabiztos, még nem biztos, hogy korrekten áll hozzá egy adott kapcsolathoz, és nem biztos, hogy boldoggá teszi a párját.

2016. szept. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nem az a baj, hogy valaki szeret egy önbizalomhiányos embert - hogy mondhatja magát valaki önbizalomhiányosnak, akiknek van párja? Tehát annyi önbizalma még pont van, hogy "ezt a nőt/férfit megérdemlem"?
2016. szept. 23. 12:19
 3/19 anonim ***** válasza:

Ez nem érdem kérdése.

Vagy ha érdem, akkor nem az önbizalmával érdemli ki, hanem az érzéseivel, kedvességével.

De sokféle embernek van párja. Bunkó, rosszindulatú embereknek is. Akkor ők mivel érdemelték ki? :)

2016. szept. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%
Ahogy már előttem írták, nem érdem kérdése, ha talál az az önbizalomhiányos ember, aki illik hozzá, akivel jól kijön, akkor lesz barátja meg párja. Ennyi.
2016. szept. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Nem fogalmaztam meg ezek szerint jól. Találhat párt, de miért akar? Nem hiszi azt, hogy a másik csak csalódik benne, hogy nem elég jó?


Vagy náluk miben mutatkozik meg az önbizalomhiány? Tényleg az, vagy csak félénkek?


Miért vágyna egy önbizalomhiányos ember egy plusz kapcsolatra, ahol csalódást okozhat?

2016. szept. 23. 12:38
 6/19 anonim ***** válasza:

Nincs összefüggés.

Igen.

2016. szept. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
74%

Ez egy összetett és nehéz kérdés. Én nagyon vágytam arra, hogy szerethessek és szeretve legyek. A párommal ez sikerült, s érdekes módon, nem úgy állok hozzá, hogy benne is csalódni fogok, hanem úgy, hogy talán pont ő lesz az, akivel bebizonyosodhat, hogy érdemes vagyok szeretni és szeretetre.

Amiben viszont problémát okoz az önbizalomhiány, az a bizalmatlanság és féltékenykedés a párom irányába.

2016. szept. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Az onbizalomhianynak vannak am fokozatai, te kifejezetten beteges szinten vagy.


Egyebkent meg van egy csomo ember aki kifejezetten onbizalomhianyos embert keresnek parnak, mert azok folott tudnak konnyen iranyitast szerezni.

2016. szept. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
ha nő az illető akkor lehet.
2016. szept. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Nekem inkább más területen nincs önbizalmam, párkeresésnél ilyen problémáim nem voltak.
2016. szept. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!