Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Emelkedett valakinek a terhess...

Emelkedett valakinek a terhesség alatt a koleszterin szintje normális fölé, és nagyon alacsony haemoglobin (87) szintre mit kaptatok?

Figyelt kérdés

Most voltam a cukorterheléses vérkép eredményéért.A cukrom szerencsére jó.A heamoglobin szint viszont még kevesebb,mint a 12 hetes vérvételkor.

Napi 1 neo-ferro folgamma-t és elevitet szedek.

Az akkori eredményem.

Haemoglobin:104 g/l

Vörösvértest:3,72T/l

Haematokrit:0,31 l/l

Koleszterin:4,99 mmol/l

A mostani(24 hetes)

Haemoglobin: 87 g/l

Vörösvértest:2,96 T/l

Haematokrit: 0,26 l/l

Koleszterin: 6,98 mmol/l

Pedig enni se sokat eszek,nem hogy zsírosat,szalonnát stb.Nem is híztam még talán 2 kg-ot össz-vissz. Mitől emelkedhetett így meg a koleszterinem?

Volt így valaki? Most kapok gyógyszert rá? És a vérszegénységgel mi lesz? :/


2016. máj. 19. 15:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Érdemes volna követni a híreket, hogy mit gondolnak ma már a koleszterinről (nem azt, amit a suliban tanultunk és amit leírtál). A koleszterint egyébként nem is nézik meg terhesség alatt, csak a vérképben benne van, mert mindig nő az értéke.


A hemoglobint sajnos nem tudom, nekem rosszak voltak az ezzel kapcsolatos értékeim, és napi 2 szem vasat kellett szednem, ennyi volt.:)

2016. máj. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hemoglobinre en vastablettat kaptam :)

Vashianyos vagy, ne ijedj meg, nekem 85volt es most 113 a tablettaktol! Hany hetes vagy?

2016. máj. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Igen,1-es,a koleszterint mondta a házi orvos is.

Neked mennyi volt a hemoglobin?Milyen vasat szedtél?

2-es! 24 hetes vagyok.A vasat én is szedem már hónapok óta,meg az Elevitet,mégis lejjebb ment a hemoglobin is.

Azt mondta most délután a házi orvos,hogy menjek be a nőgyógyászomhoz is,meg adott beutalót belgyógyászatra is.

2016. máj. 19. 21:11
 4/6 anonim ***** válasza:

2# vagyok

En nem szedek terhes vitaminokat, az az igazsag hogy inkabb egeszsegesebben etkezem mint eddig, probalok tobb olyan dolgot bevinni a szervezetembe ami etel vagy ital ,mint gyogyszerek. A vasat se szedtem, csak mondta az orvos olyan 24-25 hetre koromban , hogyha nem szedem infuzion fogjak nekem adni. Na mar most latod hiaba ettem en is kiloszamra a ceklat vagy azt ami vas van, nem hatott, kenytelen voltam bevenni a tablettakat, es hatott is. Tegnap voltam vervetelen, azt mondtak ha keves akkor hivnak tegnap vagy ma....Szerencsere ( le is kopogom) senki se hivott.

Nem tudom, lehet felszivodik a szervezetedben... En nekem pl az elsotol ment a hasam... Nem maradt meg bennem, pedig ugye inkabb szenfogo hatasra szamitottam... Lehet csak gyogyszert kene valtani. Nekem is a 3. Lett jo :) ne aggodj biztos semmi baj sincsen ⭐

2016. máj. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! A vasam tökéletes,csak ezek rosszak. A telefonban azt mondta rá a nőgyógyászom,hogy

"ujujj,hétfőn látni akarom"..így hétfőn reggel megyek hozzá,aztán majd kitalál nekem valamit,remélem.

2016. máj. 20. 18:26
 6/6 A kérdező kommentje:
Maltofer-Fol-t kaptam,1 hét múlva ellenőrizni kell a hemoglobin szintet ,ha nem javul be kell feküdnöm a kórházba.
2016. máj. 23. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!