Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Minden férfi személyisége...

Minden férfi személyisége megváltozik amikor "felnő"?

Figyelt kérdés

A párommal elég érdekesen jöttünk össze.17 éves voltam és egy bulin nagyon szétcsaptam magam,és hazafele összeestem.Feküdtem a földön legalább 15 percen keresztül és minimum 30 ember ment csak úgy el mellettem.Egy srác odajött hozzám és mentőt hívott nekem.Nagyon szégyelltem a dolgot és meghívtam egy kávéra hálám jeléül.Találkozgattunk még utána és két hónap múlva összejöttünk,ez 6 éve volt.Elég visszahúzódó egyéniség volt,és tetszett benne,hogy mindenkivel szemben nagyon korrekt,csak kissé önbizalom hiányos volt.Mellette tudtam igazán "megjavulni".Három éve indítottunk egy vállalkozást ami most egész jól megy és folyamatosan bővítgetjük.Tegnap arra jöttem haza,hogy áll egy fekete Audi TT az udvarunkon.Megkérdeztem tőle,hogy ki van nálunk ezzel a kocsival,erre a következő párbeszéd zajlott le:

"-Az enyém,ma vettem

-Te vettél csak úgy egy autót egy szó nélkül?Nem kellene megbeszélni az ilyent?Amúgy is van autónk.

-Megtetszett,megvettem.Most nem halunk bele 2,5 millió forintba és néha el lehet szórakozni vele."

Elvitt egy körre és azt éreztem,hogy már valahogy nem az az ember akit én megszerettem.Teljesen más a viselkedése,már nem az a visszahúzódó ember aki volt.Most is korrekt velem meg a közeli barátainkkal szemben,de másokon képes átgázolni.Nem úgy beszélget már az emberekkel,érezteti,hogy Ő elért valamit.Az önbizalom hiány eltűnt mára és sokszor úgy tűnik,hogy felsőbbrendűnek érzi magát.Ez az ember ma már lehet nem menne oda,ha valaki összeesne,hanem csak tovább sétálna.Ennyire meg tud változni egy ember pár év alatt?18 volt amikor megismerkedtünk,most 24,de mára mintha teljesen más személy lenne.


2016. szept. 25. 00:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Valószínűleg a párod személyiségét is kezdi eltorzítani a pénz és kezd gátlástalanná válni.
2016. szept. 25. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én nem hiszem, hogy az alaptermészete változott. De a külső behatások nyomot hagyhattak rajta, talán nem a legjobb irányba fejlődött. Amit most látsz, az inkább egy "köpeny", egy álarc, amivel meg tud felelni a környezet elvárásainak, illetve fenn tudja tartani az egzisztenciáját. Gyökereiben úgysem változik. Az pedig, hogy egy ilyen álarcot magára tud venni, szintén a természetéhez tartozik, legfeljebb 18 évesen ez még nem kerülhetett felszínre (nem volt olyan impulzus, hogy felszínre hozza).
2016. szept. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ez nem férfi kérdése és nem is a felnövésé.

Egyszerűen elfelejtette, hogy ő maga is csak egy sima ember. Lehet kis emberként önbizalomhiányos nagy emberként meg nagyképű lesz, épp azért mert csak maga hibájának tudta be a sikertelenségét eleinte, most meg csak maga sikerének tudja be a sikerességet. Pedig a valóság az, hogy sokan segítettek neki.

Ez van. Beszélje vele, ha neked nem tetszik ez a fajta viselkedés.

2016. szept. 25. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Audi TT kettőmillióért... álmaimban esetleg. Téged nagyon csúnyán átvert a férjed, nézz már utána annak az autónak, kérd el az adásvételi szerződést. De ennyire nem vagy otthon a világban, hogy így be lehet csapni, hogy a luxusautók árait távolról sem tudod megtippelni, hogy a férjed a közös számlátokról sokmilliót tud levenni a tudtod és beleegyezésed nélkül... szedd már össze magad, mielőtt rosszabbul jársz. Tiszta kamuszagú ez a kérdés, vagy nagyon egyszerűcske vagy.
2016. szept. 25. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem egy 0 kilóméteres autóról beszélünk,hanem egy használt 2005 ös TT ről.
2016. szept. 25. 01:07
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

[link]


Itt egy fiatalabb 3,7-ért. Tényleg kifoghatott egy 11 éveset 2,5-ért.


Amúgy oké, az durva hogy csak úgy vesz egy autót, de azért nem hinném, hogy olyan hatalmas problémát kéne ebből csinálni, ha van mit a tejbe aprítani.


Az meg hogy eltűnt az önbizalomhiány teljesen természetes. Ha valakinek egy ideig minden húzása bejön és jól alakul az élete, akkor miért lenne önbizalomhiányos? Sok pozitív megerősítést kapott mostanában az önbizalma, ennyi.

2016. szept. 25. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Lehet az anyagi jólét és a sok pénz felerősítette a szunnyadó rosszabbik énjét. Sajnos van olyan, hogy az emberek pénz és hatalom hatására megváltoznak elég rossz irányba. Van egy mondás: "adj hatalmat a kezébe és megismered a jellemét"
2016. szept. 25. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én anno fénykoromban egy Porsche 911 volánja mögött sem voltam más ember, mint annakelőtte, hogy 'megszaladt' ugyanakkor egyfajta tartás mindig is volt bennem korábban is, akkor is és azóta is, hogy mondjuk szerényebbé vált az anyagi körülményem.


A pénz nem változtat meg. Sokakat őszintébbé tehet, mint ahogyan az alkohol is csak őszintévé tesz, de nem változtat meg.

Ami kijön az emberen az addig is ott volt, csak nem került felszínre.

2016. szept. 25. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A pénz hülyítette meg.

Sok ilyet ismerek.A legjobb barátnőmet is így veszítettem el,sőt két tesómat is.

2016. szept. 25. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem tünt el az önbizalomhiány, ugyanúgy önigazolást keres, csak maximum már leszr dolgokat
2016. szept. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!