Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek olyan...

Mi a véleményetek olyan emberekről akik egy nagyobb csalòdás után a pszichologiához menekülnek?

Figyelt kérdés
Ugy èrtem, hogy nagyon mèlyen beleàssàk magukat a tèmàba,40-50 könyvet elolvasva teljesen uj szemèlyisèget èpitenek fel.Nekem inkàbb valami szektās agymosàsnak tűnik ez.
2016. szept. 27. 11:44
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
A pszichológia tudomány, nem szekta.
2016. szept. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
0%

A személyiségfejlesztésre gondolsz? Én nekem is annak tűnik.


Itt tettem fel róla egy kérdést:


http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__80927..

2016. szept. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
Valahogy fel kell dolgoznia, nem tudom mi köze lenne a szektákhoz a pszichológiának. Az egyik az emberi viselkedéssel/érzésekkel foglalkozó tudomány ág, a másik meg behülyít néhány tagot.
2016. szept. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Teljesen új személyiséget felépíteni nem lehet. :D Aki jártas a pszichológiában alapból tudja, hogy az első évek szinte a legmeghatározóbbak az ember személyiségében, meg vannak öröklődő vonások amiken nem lehet változtatni. Persze az életünk során szerzett külső ingerek alakítanak, és nagyban befolyásolnak minket, de amilyenné válunk, esetleg amilyen irányba változunk az ugyanúgy mi vagyunk, csak egy olyan részük, ami eddig nem tudott a felszínre törni. És azt hisszük ez változás, esetleg új személyiség, nem tudjuk mekkora különbségek vannak az emberek között gondolkodásilag, azt hisszük hasonlóak vagyunk.
2016. szept. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nézőpontot vált. Hát.. Az biztos hogy nagyon kitartónak kell lenni, ami éveket is igénybe vehet hogy megváltozzon teljesen. Attól is függ milyen a személyisége mennyit mit fogad be bír el. Olyan mincs hogy egyik napról a másikra más ember lesz.. Az emberi személyiség elég összetett, érzékelés, érzések és a többi.. Több lépcsős dolog. De az motiválhatja a változásra hogy állandóan negativ dolgokat tapasztal, amitől egy idő után már tele lesz a pohár besokall és azt mondja elég ebből.. Nem lehetettlen, csak elég körülményes, rengeteg energia befektetés, meg függ az embertől is.
2016. szept. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Megoldást keresnek. Gyógyszert. Időt. Választ a miértekre. Megkönnyebbülést. Hogy ezt a pszichológia tudományában keresik és esetleg találják is meg, szerintem teljesen normális. Sokkal normálisabb, mint a nagy keserűségben alkoholhoz vagy "mááágushoz" stb fordulni.

Nade azért a pszichológiát szektás agymosásként aposztrofálni... Hát minimum mosószerhiányra utal :D

2016. szept. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!