Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudják az átlag...

Miért nem tudják az átlag emberek bizonyos ügyekben (jog, politika) kikapcsolni az érzelmeiket? Miért ilyen érzelgősek?

Figyelt kérdés
Mondjuk van egy kegyetlen bűncselekmény, az átlag ember elkezd érzelegni, indulatos lesz, rögtön a szemet szemér-fogat fogért elvet mondogatja, halálbüntetésről beszél... Amikor én pedig elmondanám, hogy ezt így nem lehet, meg ezen már felül emelkedtünk, elkezdi mondani, hogy semmi együttérzés nincs bennem... Én meg beismerem, hogy nincs, szerintem felesleges az érzelgés. Racionálisan, logikusan, érzelmektől mentesen kell döntenünk ilyen dolgokban. Legalábbis leendő jogászként így gondolom.
2016. szept. 28. 19:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Hogy ez a kérdés hányszor felmerül bennem, amikor az ismerősökkel beszélgetve szóba kerül a politika vagy amikor ránézek egy hírnél a kommentekre...

Szerintem annyi az oka, hogy érezni egyszerűbb és energiatakarékosabb, mint gondolkodni. Pl. ha valaki xy pártot szereti, akkor mindenben jónak tartja a pártimádat miatt. Gondolj bele, hogy mennyivel egyszerűbb rávágni ezek után a párttal kapcsolatos hírekre a dolgokat. Átgondolni külön-külön minden hírt/intézkedést sokkal fárasztóbb és sok ember észrevenné, hogy egyáltalán nincs is képben. Ez meg frusztrációt szülne.

2016. szept. 29. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!