Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem lehet bizonyos...

Miért nem lehet bizonyos rendszereket újragondolni?

Figyelt kérdés

Több helyen is észrevettem, hogy erre egyáltalán nem veszik a fáradságot. Példával magyarázva: adott egy régi, rongyos nadrág, ami már rég megérett rá, hogy kidobják. De ahelyett, hogy vennének egy újat, a régit foltozzák agyra-főbe úgy, hogy végül már az egész csak egy összefüggéstelen folt halmaz lesz, és a ronda, egymástól elütő foltokra egy 3. foltot raknak, hogy egy kicsit szebb legyen. De ezzel nem tépték ki a probléma gyökerét, sőt, pont azt tetőzték. Három válasszal lehetne indokolni a miért kérdést.

- Túl ostobák, hogy újat vegyenek.

- Egyszerűen nemtörődömek.

- Másra költik a pénzt, amiből telne egy új nadrágra.

Értelem szerűen a válaszok nem zárják ki egymást, de létük sem függ egymástól.

Az oktatási rendszerben is ezt veszem észre. Magát az alapot kellene újragondolni.

Meg a fizetés, segély rendszer.

Én személy szerint a segélyezési rendszert jobban átgondolnám, több kritériumot szabnék. Vannak családok, akik egyáltalán nem dolgoznak, de mégis kényelmesebben megélnek, mint mi. Az ilyesfajta magatartásra a mostani rendszer túl sok kiskapuval szolgál. Talán elég lenne egy fajta segély. Szigorú és tiszta - egyszerűen átlátható - kritériumokkal. Az, hogy kinek mennyi, mennyi időre és milyen feltételekkel jár, azt a körülményekre való tekintettel be lehetne lőni anélkül, hogy valaki nagyítóval meglátogatná az adott családot. Mert itt, ahol én élek, munkaképes férfiak és nők kapják nagyrészt agyba-főbe a segélyeket.

A rengeteg élősködő eltűnése után egy kicsivel többet lehetne beleforgatni a kétkezi munkás emberek, szociális dolgozók és egészségügyi dolgozók fizetésébe.

Azt sem tartom fair-nek, hogy ugyanakkora % adó jár a szegény embernek, mint a gazdagabb félnek. Személy szerint egy stabil, és korrupciótól mentes, munkásokat, és a jogaikat védő hivatallal kezdeném. Azzal szerintem elég sokat egyetértenek, hogy jobban meg kellene adóztatni a jól kereső embereket, mint a kevesebbet keresőket. Például bizonyos bevétel felett növelném a y%-ot, amit adózni kell a bruttóból, és fizetés alatt csökkenteném. Pl.: (csak példa a szám)1000000 felett már %+x% lenne az adó. Míg 10000000 felett y%+2x%. Az adóhivatalt korrupció mentessé kellene tenni, azok felügyelhetnék, hogy milyen forrásokból szerzik a pénzt az emberek - mert csalni itt is lehetne. A korrupció ellen nehéz harcolni. De egy az felügyelő, zárt és 'méltányosan' jól megfizetett, de zárt és független hivatallal talán lehetne valamit tenni ellene. Az átlag embert is lehetne ösztönözni. Pl átlagfizetéssel x évig, vagy letöltött hónapig y%-ot adózna a fizetéséből, de ennek túllépése után y%-z%-ot kellene csak (x>z).

Pont ezért kellene egy őket védő erős, korrupció mentes hivatal.

De olyan dolgot történnek, és kerülik ki a törvényt amik csak nem szúrják ki az ember szemét. Pl.: itt van a Mercedes gyárnak egy alkatrész gyára - Kecskemét körül lakok -, amit három éve még valami Mercedes-nek neveztek. De körülbelül fél évente változik a gyár neve, mert felvásárolja egy másik cég. De csak a neve változik, de a feladatköre, főnökök, munkások sohasem. Csak a névtáblát cserélik le. Állandóan megvan nekik az adókedvezményük így.


Lehet, hogy az én elképzelésem idealizált, vagy bugyuta. Csak rögtönöztem. Bár hozzá lehet szólni, kérdés maga a fentebb látható példában foglalt alaptétel.



2016. aug. 17. 14:44
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Támogatom a többkulcsos SZJA-t, nem tartható az az állapot, hogy ma mindenki, aki nem jogosult kedvezményre a bére 53%-át kapja meg.


150 ezer forint felett szerintem a bérköltségének a felét sem kellene megkapnia a társadalmi szolidaritás jegyében, mint 2013 előtt.


(Bérköltség: nettó bér + SZJA + munkavállalói járulékok + munkáltatói járulékok)


De amúgy én tiplizek innen Londonba, mert ott 600 ezerért fogok mosogatni, ott sokkal igazságosabb az adórendszer.

2016. aug. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
36%

"150 ezer forint felett szerintem a bérköltségének a felét sem kellene megkapnia a társadalmi szolidaritás jegyében, mint 2013 előtt.

"


anyádat!

2016. aug. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
19%
1-est lefordítom: szívjon mindenki más, mert ő csak a mosogatásig vitte. Menj csak Londonba, csak ne nagyon hangoztasd ott, hogy magyar vagy. Kösz.
2016. aug. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
49%

Nem értelek benneteket, de cáfoljatok meg anyázás helyett.


A Gyakori kérdések közönsége minden egyes alkalommal a többkulcsos SZJA rendszer mellett áll ki, az mindig 100%-os válasz, hogy azonnal állítsák vissza. A kérdező szintén többkulcsos SZJA rendszerre tett javaslatot. 2012-ig Magyarországon többkulcsos SZJA rendszer volt. A többkulcsos SZJA gyakorlati megvalósítása azt jelentette, hogy 2012-ben egy 160 ezer forintot kézhez kapó munkavállaló foglalkoztatása 336 058 forintba került a vállalkozásnak, tehát 176 058 forintot kapott az állam a társadalmi szolidaritás egyében, 160 000 forintot a munkavállaló.


2012 előtt ez az olló még nagyobb volt, pl. 2008-ban, ha valaki 150 050 forintot keresett, 205 675 forinttal járult hozzá a társadalmi szolidaritáshoz, ennyi járulékot vontak le a béréből. Az is közismert Gyakori Kérdések tény, hogy az egykulcsos SZJA-nak a gazdagok a nyertesei, tehát mint az a fenti példából is látszik a 150 ezer forint felett keresők.


Szintén a Gyakori kérdések közönsége szokta hangoztatni, hogy az Egyesült Királyságban, Németországban és úgy egyébként Nyugat-Európában igazságos többkulcsos SZJA rendszer van, szemben a jelenlegi magyar gyakorlattal, ahol mindenki aki nem jogosult kedvezményre a bérköltsége ~51%-át kapja meg, ezért tiplizik oda, mert ott a magyarországi alacsony bérének többszörösét megkeresi, mert bár ha többkulcsos SZJA-ról van szó 150 ezer forint a gazdagság szinonimája, de mosogatni Londonban 600 ezerért jobban megéri.


Én nem megyek sehová, sőt az ún. gazdagok csoportjába tartozom, a bérem az egykulcsos SZJA hatására nőtt, 2008-ban ha a bruttó bérem ugyanannyi lett volna, mint most 30 ezer forinttal kerestem volna kevesebbet, holott a nettóm még most sem éri a 200 ezer forintot.

2016. aug. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Persze, kutya és kutya között is van különbség. Mint ahogy többkulcsos SZJA és többkulcsos SZJA között. Egy jól megvalósított rendszer igenis el tudná érni a célját.
2016. aug. 17. 23:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!