Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jelenleg egyetemen vagyok...

Jelenleg egyetemen vagyok második éve, viszont egyre jobban érdekelne, hogy utasszállító pilóta legyek. Szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tetszik az, amit tanulok, de nagyon nehéz és lassan elmegy a kedvem az egésztől, ezért elkezdtem nézegetni valami mást és ez fogott meg. Teljesen más, mint amit eddig tanultam, vagy csináltam, de nagyon érdekel, viszont elképesztően drága. Szerintetek?
2016. okt. 1. 16:23
 1/4 anonim ***** válasza:
58%

Tényleg nagyon drága, egy igen gazdag ismerősöm külföldön tanult pilótának, de kölcsönt kellett neki felvennie hozzá (ösztöndíjat is kapott), és még most is azt fizeti vissza, ráadásul még állást sem kapott pilótaként (nem tudom hány órát kell repülni hozzá), így most vmi raktárban dolgozik.

De ha akarod és van pénzed, akkor hajrá

2016. okt. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A pilota engedelyeknek fokozatai vannak.


Eloszor van a maganpilota, amihez megvan, hogy hany minimum orat kell repulnod, hogy vizsgazhass (kicsit mint a vezetesnel, hogy x orat kell venned oktatoval).

Ezzel az engedellyel berelhetsz kis gepeket (1-motoros foldi) es felhivetsz ismerost/csaladtagot, de penzt nem kerhetsz ezert (fizetest).


Ezutan jon a muszeres kepzes, ami ahhoz kell, hogy csunya idoben is tudj repulni.


Aztan van a tobbmotoros, vizi, sugarhajtasu, stb. tipusu gepekhez szukseges engedely.


Csak ezutan jon a kereskedelmi pilota kepzes, ami pedig ahhoz kell, hogy embereket vihess fel penzert.


Idaig eljutni sokezer repult orat es tobbmillio forintot jelent.


Itt nezz utana hogy mennyi a kepzes es hogy milyen kepzesek vannak:

[link]


Senkibol nem lesz rogton Wizzair kapitany. A nagyok is eloszor a magankepzessel kezdik, aztan muszeres, stb stb stb


Az hogy elkepesztoen draga az enyhe kifejezes. Kib@$zott draga inkabb ugy mondanam...:(

2016. okt. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Azért ennyire nem rossz a helyzet! :D Milyen szakon tanulsz? Én azt ajánlom, hogy előbb azt fejezd be és utána gondolkodj ebben. Szinte minden légitársaságnál kell diploma ahhoz, hogy kapitány legyél. Én Nyíregyházát ajánlom. A repülős képzés ott a legbarátságosabb. A többi drágább és azt diákhitelből is finanszírozhatod. Nem kell sok ezer repült órával rendelkezned. Nyíregyen összesen 200 órát kapsz (ebből 60 szimulátoron) és mivel a maga területén egy neves képzést biztosít jó esélyekkel indulsz egy légitársaság felvételijén (pl. a Wizzhez). Az iskola egyébként elég rossz, borzalmas, de a repülős része, akár az elméleti, akár a gyakorlati, az király. A repülős tanárok értenek ahhoz, amit tanítanak és az ATPL tárgyakat is vendégelőadók tartják, akiket azért nem csak az utcáról kapkodtak össze. Az iskola alatt (ami borzalmas) a mérnöki tárgyakra gondolok, mert ott közlekedésmérnöki diplomát is kapsz. Legalábbis nekünk még úgy volt, most változott. Nézz fel az iskola, felvi és a Tréner kft. oldalára.
2017. febr. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ne habozz! Egy percet se pazarolj olyanra időt, amit nem szeretsz!
2017. nov. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!