Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg őszintén jobb érzés,...

Tényleg őszintén jobb érzés, ha másnak is rossz?

Figyelt kérdés
"de jó, hogy sorstársakra találtam" miért? Mivel jobb, ha más is szenved, gyászol, nincs pénze, magányos, elvetélt, elhagyták, kinek mi a problémája, ugye. Nekem miért nem jobb más nyomorától? Én annak örülök, ha nekem jó, nem annak, ha másnak is rossz. Pedig nagyon nem érzem magam emelkedett lelkű emberbarátnak. Én vagyok a kivétel?
2016. okt. 6. 16:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez attól függ kiről van szó.
2016. okt. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, kivétel vagy, igazi hópihe.

Valaki nem kárörvendés miatt keres sorstárakat, hanem hogy olyan embert, aki tudja milyen abban a bizonyos rossz cipőben járni, így jobban meg is érti.

2016. okt. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A 2-esnél a pont.
2016. okt. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az ember ösztönösen keresi a hozzá hasonlót.

És igen, olyan esetben lehet "jó", ha tudom, hogy más is átment ezen a sz.rhullámon, amin én. Mert ha más túlélte, akkor én is túlélem valahogy. Talán még tanulhatok is a tapasztalatából.

Szóval igen, mert reményt adhat egy "sorstárs", hogy nem te vagy a világ legelcseszettebb embere, mások is megküzdenek és küzdöttek hasonló problémákkal, válságokkal.


Itt nem a kárörömről van szó, a sorstárs esetében.

Az a "dögöljön meg a szomszéd tehene is" attitűd, aminél már ez érvényesül, de más a kettő.

2016. okt. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amikor azt mondom valakit megtudnék fojtani egy kanál vízbe, valójában nem tudnám. Egyfelől fizikailag sem vagyok biztos benne, hogy kivitelezhető, másrészt gyilkos hajlamaim sincsenek. Na most az emberek többsége, ha az általad vázolt helyzetben van, nem azért mondja, hogy "de jó.." mert örül annak, hogy a másik szenved. Tanuld meg értelmezni az emberek mondanivalóját, láss egy kicsit a beszéd mögé is.
2016. okt. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!