Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » El tudnál képzelni baráti/...

El tudnál képzelni baráti/ szerelmi kapcsolatot borderline személyiségzavaros emberrel?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, csak onnan látni az illetőn, hogy valami nem stimmel, hogy nagyon hamar elkezd erősen kötődni másokhoz, hamar féltékennyé válik, kisajátítaná a másikat. Kicsit paranoiás, nem szeretné, hogy átverjék, ezért ott is hazugságot sejthet időnként, ahol nincs is. Ellenben a rossz tulajdonságokkal, empatikus, érdeklődő, nyitott, őszinte, érzékeny, mély érzésű? A kérdés elméleti.

2016. okt. 7. 11:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
52%
Igen. Anno nekem is voltak ilyen problémáim, szóval ha szimpi akkor ez nem akadály.
2016. okt. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
53%
Nem, kifejezetten kerulnem. Anyam manias depresszioban szenved amiota az eszemet tudom, igy nottem fel. Ha valasztani lehet akkor nem kernek belole, meg baratsag vagy ismeros szintjen sem.
2016. okt. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
mivel ezek amolyan kreált etikettek, szóval bárkire igaz is lehet meg nem is, sztem semmi jelentősége. majd te megismered nyilván, aztán eldöntöd, tetszik-e a személyisége, de ne azon múljon h vmikor egy esetleg ütődött vagy a gyógyszerbiznisz által hajtott pszichiáter kitalálta neki ezt.
2016. okt. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Passzolna hozzám, ha nő lenne. Az erős kötődést, sőt, még a "kisajátítást" is kedvelném (utóbbit lehet, hogy csak egy pontig: és ez a pont jóval afölött van, amit a legtöbben képesek tolerálni). A féltékenység mértéke/milyensége okozhatna problémát, de valószínű ebben is hasonlítanánk valamilyen szinten.


Mindezt természetesen akkor, ha egyébként - ezeket leszámítva is - jól kijönnénk.


A legjobb (és egyetlen) barátom szintén borderline személyiségzavaros, természetesen enyhébb formájában.

2016. okt. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%
Már volt ilyen kapcsolatom, pont ezért soha többet.
2016. okt. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%
Nem, mert hosszabb távon nem tudnám kezelni és elviselni sem, főleg a kisajátítást, féltékenységet, gyanúsítgatásokat.
2016. okt. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nem tudnám megmondani, amíg ki nem próbáltam. Az erős kötődés önmagában nálam még nem baj. Ha egy idő után előjönne valami olyan tulajdonsága, ami számomra kibírhatatlanná teszi, akkor befejezném a kapcsolatot.
2016. okt. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
62%
Soha az életben, egy elmebajos nő bőven elég volt erre az élethosszra. Az ilyesmi első jelére dobbantanék.
2016. okt. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
A pozitív oldala rendben van, mármint, hogy őszinte, érzékeny, stb. De nem, nem tudom elviselni, ha valaki gyanúsítgat, ok nélkül!!!! Az ilyen emberekkel megszakítom a kapcsolatot. Minél előbb, annál kevésbé fáj mindkettőnknek. :)
2016. okt. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 p.szabina1223 válasza:
Volt ilyen haverom, kicsit fura húzásai voltak. Amúgy szerethető figura volt, de akkor is néha sok volt. Főleg az, hogy "rátelepedett" a másikra és nem hagyta levegőhöz jutni, mindenhova jönni akart, semmiből sem akart kimaradni.
2016. okt. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!