Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit jelent a hátratett kéz?

Mit jelent a hátratett kéz?

Figyelt kérdés
Annyit megfigyeltem, hogy a férfiakra sokkal inkább jellemző, mint a nőkre, ill. az idősebbekre jobban jellemző, hogy hátrateszik a kezüket, mint a fiatalokra.

2016. okt. 7. 21:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Méltóságot, komolyságot szerintem, de lehet tévedek.
2016. okt. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Számomra magabiztosságot és határozottságot.
2016. okt. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
a nők azért nem teszik előre mert útban van a mellük
2016. okt. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nagyjából jól írták.


Nőknél: Illedelmes, "jókislány" fogás. Eredeti értelemben az elől hátul elhelyezésnek is 2-2 fajtája van. Fent és lent.

-Hátul felül (alkarok egymáson): Általában bizonytalanságot jelentett, de mellette a nőiesség kimutatását, hiszen olyankor a hát kiegyenesedésével a domborulatok megmutatkoznak. Amolyan "önbizalomnövelő" testtartás, olyankor van tudatalattilag, mikor a nő nem érzi magát odaillőnek.

-Hátul alul (fenéknél összerakott kéz): Az abszolút magabiztosság és nyitottság, udvariasság jelzése. Szabadnak érzi magát, tudja, hogy oda tartozik.

-Elől alul (csípőmagasságban összerakott kéz): Szemérmesség, kis megilletődöttség. Bizonytalanság, vagy éppen ellenkezőleg csábítási vágy, hiszen ilyenkor a dekoltázs látványosabbá válik.

-Elől fent (gyomormagasságban a kezek (nem a kar!) összetétele: A legmagabiztosabb, határozott, távolságtartó, de közvetlen, "sugárzó" tartás. Előkelő, a hagyományos koktélruhás/estélyis fogás. Azt mutatja, hogy a nő magasabbnak érzi magát, mégis egyenlőként gondol rád, teljesen partnerizál.


Férfiaknál: ugyanígy 4 verzió.

-Hátul felül: A teljes elegancia jele, a hát kiegyenesítésével férfiaktól ez a legudvariasabb és elegánsabb, bár a nagyobb és erősebb hátcsontozat miatt kényelmetlenebb lehet, mint a nőknek, így ritka használatú volt régen is.

-Hátul lent: Az előző egy lazább formája, kényelmi szempontokból, nem udvariatlanságból. 30°-os előredőléssel, vagy gyenge, nagyon görbehátas tartással bunkóság, érdektelenség, lenézés jele.

-Elől lent: Védekező, visszafogott elhelyezés. A helyzetből való menekülési vágy jele, a férfi nem érzi magát oda tartozónak, érzi hogy nála szociálisan magasabb van a beszélgetésben. Csoportosan végezve azonban a dominancia jele is lehet.

-Elől fent: Ez inkább női tartás, férfiak nagyon keveset használják. Akkor azonban Majdnem ugyanazt jelenti. Teljes lélekjelenlét, udvariasság, és odafigyelés. Talán egy kicsivel zárkózottab jelentést is hordoz magában, nem annyira nyílt, mint a női változat.


Természetesen ezek az alap rendezvény illetve közéleti protokoll leírásai. Mindent befolyásol a helyszín, a rang, a nemzetiség/kultúra, a téma, szóval az egész helyzet és környezet. Számít, hogy csak követelmény-e, csoportos-e, stb...

2016. okt. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az idősebbeknél előfordulhat, hogy azért teszik hátra a kezüket, mert akkor nem fáj a hátuk?
2016. okt. 8. 18:35
 6/6 anonim ***** válasza:
Természetesen. Valószínűleg azért csinálja, hogy megfeszüljön a háta. Valószínűleg úgy kényelmes neki. Nem véletlenül írtam, hogy az adott helyzetben lévő minden részlet számít, ahhoz hogy meg tudd állapítani, mi a pontos oka a kéztartásnak.
2016. okt. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!